'İnsanlığın evrensel İslam kardeşliğine ihtiyacı var'

Araştırmacı yazar Kayan, "Bugün insanlığın Hazreti Muhammed'in savunduğu evrensel İslam kardeşliğine ihtiyacı var." dedi.

İNANÇ .
insanlığın evrensel islam kardeşliğine ihtiyacı var

Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) desteği ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Yeniler ve Beyaz Fikirler Kulübü'nün ev sahipliği ile "Peygamberin şahsında gençliğin heyecanı ve dirilişi" temalı Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.

DÜ Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, Cebeli Nur Cami İmam Hatibi ve Yeniler Fikir Kulübü Başkanı Mustafa Şeker'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Araştırmacı yazar Ramazan Kayan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum'un yeniden dirilişe vesile olmasını temenni ederek dünyayı değiştirme iradesini kaybetmeyen herkesin genç olduğunu söyledi.

"Ümmetin evlatlarının sığınacağı Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz"
Hazreti Muhammed'in hayatından kesitler aktaran Kayan, "Batının umudu olan bu ümmetin evlatları, bugün batıya kaçıyor. Akdeniz ve Ege'de insanlar boğulup kıyıya vuruyor. Ümmet Akdeniz'de boğuluyor. Yeni seferler başlatmalıyız. Ümmetin evlatlarının sığınacağı Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz. Bizi bekleyen önemli sorumluluklarımız var. Gençliğe ulaşıp bu sorumlulukları anlatmalıyız." dedi.

Bugün insanlığın Hazreti Muhammed'in savunduğu evrensel İslam kardeşliğine ihtiyacı olduğunu dile getiren Kayan, "Liberalizm ve modernizm üzerinden gelen bireyselleşme, bencilleşme, insanların birbirine yabancılaşması ve uzaklaşması karşısında Hazreti Peygamber'in insanlığa sunduğu evrensel İslam kardeşliğinin bu çağda ne kadar ihtiyaç ve önem arz ettiğini daha iyi görüyoruz" dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'İnsanlığın evrensel İslam kardeşliğine ihtiyacı var'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.