1. Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez ve zirveye katılan dini liderler, Eyüp Sultan Camisi'nde sabah namazı kıldı

İNANÇ .
1. asya-pasifik ülkeleri müslüman dini liderler zirvesi

Görmez ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen zirve kapsamında İstanbul'a gelen 37 ülkeden 125 dini lider, sabah namazı için Eyüp Sultan Camisi'ne geldi. 

Sabah namazının kılınmasının ardından cemaate hitap eden Görmez, camide çok sayıda genç olduğunun altını çizerek, "Aramızdaki genç kardeşlerimizi tebrik etmek istiyorum. Biz, bu haftayı namaz ile diriliş haftası olarak idrak ettik. Ülkemizin her tarafında namaz üzerinde durduk. Mümin, namazsız olmaz. Namaz, günde 5 defa Rabbimizle konuşma imkanı veren bir nimettir" dedi.

"Pasifik-Asya'dan, Malay dünyasından 37 ülkeden Müslüman kardeşlerimiz, burada misafir bulunuyor" diyen Görmez, şunları kaydetti:

"Sohbetlerde birçoğunun hikayesini dinledim. Onların hikayelerini dinlerken bir kez daha halimize şükrettim. Bunlar, bize mümin olarak dinimize sahip çıkmamız gerektiğini gösteriyor. Bize şunu söylüyorlar: 'Sizin ecdadınız geldi, bizim topraklarımıza İslamiyet'i getirdi. Bizim, uzak denizlere giden, gittiği tüm limanları yağmalayan korsan denizcilerimiz olmadı elhamdülillah. Ama deniz yoluyla bilgi taşıyan, fazilet taşıyan ve iman taşıyan büyüklerimiz oldu. Ticaret götüren, ticaretle birlikte Allah sevgisini öğreten, Hz. Muhammed Mustafa'yı öğreten büyüklerimiz oldu. Şimdi bu kardeşlerimiz, gözünü bize dikmiş bu topraklara bakıyor. Biz, kendi aramızda birbirimize merhametli olmalıyız. Şefkatli olmalı, kalplerimizi birleştirmeliyiz."

Eyüp Sultan türbesini de ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile dini liderler, burada da dualar okudu.

Görmez ve beraberindekiler, daha sonra camiden ayrıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 1. Asya-Pasifik Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.