TDV Etiyopya'da 9 bin hisse kurban kesti

Türkiye Diyanet Vakfı, Etiyopya'nın çeşitli bölgelerinde 9 bin hisse kurban keserek ihtiyaç sahibi Müslümanlara dağıttı.

İNANÇ .
tdv etiyopyada 9 bin hisse kurban kesti

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Etiyopya'nın çeşitli bölgelerinde 9 bin hisse kurban keserek ihtiyaç sahibi Müslümanlara dağıttı.

TDV, Etiyopya'da gerçekleştirdiği organizasyon kapsamında ilk gün 9 bin hisse kurban kesti. Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Etiyopya Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Acar ile TDV Kurumsal İletişim Koordinatörü Yüksel Sezgin tarafından yürütülen organizasyonla kurban etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak amacımız yer yüzünde ümmet kardeşliğini mamur kılarak ekmeğimizi muhtaçlarla paylaşmaktır. Milletimizin vakfımıza emanet ettiği kurbanlar, bizzat görevlilerimiz ve gönüllülerimiz nezaretinde, dini esaslara uygun bir şekilde kesilmekte ve ihtiyaç sahiplerine bayram günlerinde taze olarak dağıtılmaktadır' dedi.

Sezgin, 'Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın sadece Etiyopya'da değil dünyanın 103 ülkesinin 503 ayrı bölgesinde kurban keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttığını' belirterek, 'kurban etini, dünya Müslümanları ile paylaşmanın büyük bir gurur olduğunu' söyledi.

TDV'nin yarın da ülkede 7 bin hisse kurban keseceği ifade edildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TDV Etiyopya'da 9 bin hisse kurban kesti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.