Cibuti'de Doğu Afrika 3. İslam Alimleri Buluşması

Doğu Afrika 3. İslam Alimleri Buluşması'nın ana temasında, "İslam Fıkhı'nın Gelişiminde İmam Şafii dönemi" ele alınıyor.

İNANÇ .
cibutide doğu afrika 3. islam alimleri buluşması

Bölgenin çeşitli ülkelerinden 100'ün üzerinde alimin katılımıyla gerçekleşen Doğu Afrika 3. İslam Alimleri Buluşması'nda, bölge halkları arasında ortak yaşamın ve mezhep birliğinin geliştirilmesi konusu üzerinde "İslam Fıkhı'nın Gelişiminde İmam Şafii dönemi" inceleniyor.

 

Toplantıda, Türkiye'yi  temsil eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, açılış oturumundaki konuşmasında, Afrika-Türkiye ilişkilerinin Osmanlı döneminde başladığını ve hala iyi bir seviyede devam ettiğini belirterek, "Osmanlı döneminde başlayan ilişkilerimiz ve dayanışmamızın bir sembolü olarak Osmanlı mimarisi bir cami inşa ederek, Cibuti halkına hediye edeceğiz" dedi.

 

Türkiye-Afrika ilişkilerinin gelişerek devam edeceğini dile getiren Keleş, "Afrika'ya destek ve yardımlarımız da artarak devam edecektir" diye konuştu. 

 

Doğu Afrikalı İslam alimlerinin buluşması, sonuç bildirisinin okunmasıyla son bulacak.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cibuti'de Doğu Afrika 3. İslam Alimleri Buluşması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.