Tevrat ve İncil'de Hz. Muhammed yazıyor

Sosyolog ve yazar Cemil Şahinöz´ün ''Tevrat´ta ve İncil´de Hz. Muhammed“ (Muhammed in der Thora und der Bibel) kitabı çıktı.

İNANÇ .
tevrat ve incilde hz. muhammed yazıyor

Felsefe ve İlahiyat bölümünde doktora tezini yazan Sosyolog Cemil Şahinöz, yeni kitabı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyolog Şahinöz açıklamasında: ''Bütün Peygamberler aynı mesaj ile geldi. Hepsi Allah´ın varlığını ve ahireti ilan etti. Peygamberlik Hz. Adem ile başladı ve Hz. Muhammed ile bitti. Son peygamber olan Hz. Muhammed´in önemi gereği diğer peygamberlerin ve kitapların kendisinden bahsetmesi gayet doğal. Bu nedenle İncil´de, Tevrat´ta, en eski incil olan Barnabas İncil'inde, Buddhistlerin ve Hinduların kitaplarında Hz. Muhammed'i müjdeleyen ayetleri araştırdım ve 200´den fazla ayet buldum.“ dedi.

Haberayna'da yer alan habere göre, Almanya başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde satışına başlanan kitap, özellikle kiliselerde yankı bulmuş. Kitap'da bu ayetlerin yanı sıra Goethe, Bismarck, Tolstoy, Voltaire, Lamartine gibi şahısların, Hz. Muhammed hakkında düşündükleri ve Hz. İsa´ya teslis inancı yer alıyor.

Kitabın, Avrupa'da yaygınlaşması ile Hırıstiyan ve Yahudiler başta olmak üzere, diğer dinler ve ateist Batılılar üzerinde İslam'a karşı olumlu düşüncelerin çok yaygınlaşacağını beklediğini söyleyen Şahinöz; ''kitap sayesinde İslamofobi gerileyecek ve İslam hakkındaki araştırmalar da artacaktır'' dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tevrat ve İncil'de Hz. Muhammed yazıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.