Elde kalan kurbanlıkları devlet satın alacak

Kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar kombina müdürlükleri tarafından, 18 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında, 15 gün süre ile fiziksel ve hayvan hastalıkları açısından muayeneleri yapılarak, yüzde 8 tokluk firesi ile satın alınacak.

İNANÇ .
elde kalan kurbanlıkları devlet satın alacak

Et ve Süt Kurumu, bayramdan sonra besicilerden büyükbaş hayvanlarını ilk defa canlı olarak satın alacak.
Canlı hayvan alım fiyatları 17 Ekim Perşembe günü açıklanacak. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kurban pazarlarında satılamayan kurbanlıklar kombina müdürlükleri tarafından, 18 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında, 15 gün süre ile fiziksel ve hayvan hastalıkları açısından muayeneleri yapılarak, yüzde 8 tokluk firesi düşülmek kaydıyla satın alınacak.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Adana, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sakarya, Sincan, Van ve Yozgat’taki 9 kombinada tüm hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, “Yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için her türlü tedbir alındı.” dedi.

18 Ekim Cuma gününden itibaren canlı büyükbaş hayvan alımlarını başlatacaklarını vurgulayan Kemaloğlu, kurbanlıkları elinde kalan yetiştiricilerin kombinalara başvurmalarını istedi.
AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Elde kalan kurbanlıkları devlet satın alacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.