İslam’ı ülke zannediyormuş!

Avustralyalı aşırı sağcı politikacı Stephanie Banister, İslam ve Yahudilik hakkında üst üste yaptığı gaflar nedeniyle seçim yarışından çekilmek zorunda kaldı.

İNANÇ .
islam’ı ülke zannediyormuş!

Avustralya'da 7 Eylül'de yapılacak seçimlerde göçmen karşıtı Tek Millet Partisi’nden milletvekilliğine aday olan Stephanie Banister’ın, bir televizyon kanalına verdiği röportajda İslam’ı ülke zannettiği ortaya çıktı.

Banister, “İslam’a bir ülke olarak karşı çıkmıyorum ama onların hukukunun burada hoş karşılanmayacağını düşünüyorum” dedi.

HARAM-HELAL

27 yaşındaki kadın siyasetçinin bir başka gafı da ‘helal gıda’ oldu. Helal gıda ile haram’ı karıştıran Banister, “Avustralyalıların yüzde 2’sinden daha azı ‘Haram’ takipçisi” ifadelerini kullandı.

Banister, marketlerde Nestle ürünlerinin üzerine, ‘helal gıda terörizmi destekliyor’ yazılı etiketler yapıştırdığı için hakkında açılan ‘vandalizm’ davasında yargılanıyor. Banister’ın Nestle’yi neden ‘haram food’ gördüğü ise belirsiz.

YAHUDİLERİ DE KARIŞTIRDI

Avustralyalı siyasetçinin, din hakkında kırdığı potlar İslam’la sınırlı kalmadı. Banister, Yahudilerin, Hz. İsa’ya inandığını söyledi. Gaflarla dolu röportajın ardından alay konusu olan Banister, Channel 7 televizyonunun röportajı yayınlama biçiminin kendisini aptal durumuna koyduğunu ifade ederek, seçimden çekildiğini açıkladı.

Banister, röportajdaki açıklamalarıyla gaflarıyla ünlü bir başka isim olan Sarah Palin’le kıyaslandı.  Palin, 2008’de Cumhuriyetçi Parti’den ABD başkan yardımcısı adayı olmuştu.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İslam’ı ülke zannediyormuş!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.