Kabe örtüsü Ankara'da

Kabe'nin örtülerinden bir parça ve önceki örtülerden yapılmış Kabe modeli, Anadolu Mimarlık Mobilya ve Kültürel Mirası Müzesi'nde sergileniyor.

İNANÇ .
kabe örtüsü ankarada

Kabe örtülerinden bir parça ve önceki örtülerden yapılmış Kabe modeli, Anadolu Mimarlık Mobilya ve Kültürel Mirası Müzesi'nde sergilenmeye başlandı.

Suudi Arabistan Prensi Fahad bin Abdullah bin Muhammed el-Suud'un hediye ettiği, Kabe'nin önceki örtülerinden bir parça ve örtülerle oluşturulan Kabe modeli dolayısıyla Anadolu Mimarlık Mobilya ve Kültürel Mirası Müzesi'nde tören düzenlendi.

Kendinden işlenmiş ayetlerin yer aldığı Kabe örtüsünün tanıtıldığı törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.

Kabe örtüsünün üzerindeki kumaşa sarılı kurdeleyi çözen Arınç, ''Allah hayırlı, mübarek etsin. Çok güzel bir emanet'' dedi.

Müzeye dönüştürülen Merik Konağı'nın sahibi Ali Rıza Bozkurt, konağı devlete bağışladıklarını, Kültür Bakanlığı tarafından  Anadolu Mimarlık Mobilya ve Kültürel Mirası Müzesi olarak kabul edildiğini kaydetti.
Arınç'ın çocukluk arkadaşı olduğunu ifade eden Bozkurt, ''böyle kutsal bir örtünün bu konuda inancı, sevgisi tam bir kimse tarafından açılmasının kendilerine onur verdiğini'' söyledi.
Bozkurt, müzenin kabe örtüsünü görmek isteyen herkese açık olduğunu kaydetti.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kabe örtüsü Ankara'da
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.