Marmara İlahiyat Camisi ibadete açıldı

Deprem riski nedeniyle yıkılarak yeniden yapılan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla ibadete açıldı.

İNANÇ .
marmara ilahiyat camisi ibadete açıldı

Deprem riski nedeniyle yıkılarak yeniden yapılan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla ibadete açıldı.

"TÜMSİAD TÜMEXPO ve Uluslararası KOBİ Şurası/All In Tech Zirvesi'ne katılan Erdoğan, daha sonra cuma namazını kılmak üzere Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'ne geçti. 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in cuma hutbesini okuyup, cuma namazını kıldırdığı camide Erdoğan'a, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman ve Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Arat da eşlik etti.

Erdoğan, cuma namazının ardından vatandaşları selamlarken, konuşmasına "Bugün gerçekten Muharrem'in 10'uncu gününde, aşure gününde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle beraber bu mutluluğu yaşıyoruz, gerekse çevredeki vatandaşlarımızla hakikaten çok çok farklı bir mimarinin ortaya konması suretiyle Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bugün farklı bir zenginliğe kavuştu" sözleriyle başladı.

Caminin yapımını karşılayan hayırsever vatandaşa teşekkür eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Bundan sonraki süreçte de gerçekten bu projenin içindeki etkinlik alanlarının çok farklı oluşu, çok fazla oluşu inanıyorum ki ilahiyat fakültesindeki öğrencilerimiz için burada çok daha farklı bir onurun, çok daha farklı bir gururun yaşanmasına vesile olacaktır. Burası hakikaten ilahiyat fakültesinin de adeta bir mütemmim cüzü olarak hizmet verecektir diye inanıyorum. Gerek Rektörümüz gerek Dekanımız, onların da bu konudaki müzahereti inanıyorum ki bu süreci çok daha güçlü kılacaktır."

Erdoğan, vatandaşlara, "Sizlere tekrar şükranlarımı ifade ediyorum. 10 Muharrem aşure, alem-i İslam için birliğe, beraberliğe, kardeşliğe vesile olsun diyorum" şeklinde seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından dekanlığa geçerek, cami hakkında bilgi aldı.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Marmara İlahiyat Camisi ibadete açıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.