İspanyollardan Kurtuba Camii için imza kampanyası

İspanya'nın Endülüs Eyaletindeki Kurtuba Camii'nin idaresinin Katolik Kilise'den alınarak kamu idaresine verilmesi için internette imza kampanyası...

İNANÇ .
ispanyollardan kurtuba camii için imza kampanyası

Dünya Bülteni'nin haberine göre Endülüs Emevi Devletinin en büyük eserlerinden biri olan Kurtuba Camii, 1236 yılında Katolikler tarafından kiliseye çevrilmiş ve Müslümanların burada ibadet etmeleri yasaklanmıştı. Yaklaşık 23 bin metrekarelik bir alana inşaa edilmiş cami, dünyanın en büyük camileri arasında yeralıyor.

İspanya'da başlatılan bir imza kampanyasıyla Kurtuba Camiinin idaresinin Katolik Kilise'den alınarak kamu idaresine iade edilmesi taleb edildi. 'Kurtuba Camiini kurtaralım Cami için bir imza' adı altında başlatılan imza kampanyasına şimdiye kadar 400 bine yakın imza toplandı. İmza kampanyası ile yarım milyon kişinin aksiyona katılması isteniyor.

Kurtuba Camii, aslında 2006 yılından beri resmen Kilise'ye ait bir yapı olarak, 30 Avro karşılığında tescil edildi. Ancak kamuoyuna duyurulmadı. İspanya'da başlatılan imza kampanyasına Antonio Gala, Jose Manuel Caballero Bonald gibi ünlü İspanyol yazarlar ve UNESCO eski genel müdürlerinden Federico Mayor Zaragoza gibi kişiler de katıldı. İmza kampanyasında binanın, Katolik Kilise idaresinden alınarak yeniden belediyeye verilmesi taleb ediliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İspanyollardan Kurtuba Camii için imza kampanyası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.