Kabe'ye yeni örtüsü yerleştirildi

Mekke'de bir fabrikada üretilen yeni örtünün yapımında yaklaşık 700 kilogram saf ipek ile 120 kilogram altın ve gümüş iplik kullanıldı.

İNANÇ .
kabeye yeni örtüsü yerleştirildi

Kutsal topraklardaki yaklaşık 2 milyon hacı adayının vakfe için Arafat'a çıktığı Arefe gününde sabah namazının ardından .

Suudi Arabistan televizyonunun canlı yayınladığı değiştirme işlemi, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Başkanlığı'na bağlı 86 işçi tarafından gerçekleştirildi. Sabah namazının ardından başlayan işlem yerel saatle 08.20'de sona erdi.

Mekke kentindeki bir fabrikada üretilen Kabe örtüsünün yapımında yaklaşık 700 kilogram saf ipek ile 120 kilogram altın ve gümüş iplik kullanılıyor.

Kabe'nin 47 metre uzunluğundaki örtüsünün üzerinde altın ve gümüşten işlenmiş çeşitli ayet ve dualar bulunuyor. Değiştirme işlemi sırasında eski örtü bir taraftan çıkarılırken, yenisi yerine konuluyor.

Her yıl Zilhicce ayının 9'unda yenilenen örtü, hac farizasının bitimine kadar Kabe görünecek şekilde aralanıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kabe'ye yeni örtüsü yerleştirildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.