Kadir Gecesi'nde Hırka-i Şerif'e ziyaretçi akını

Hz. Peygamberin vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden biri olan Hırka-i Şerif'e vatandaşlar Kadir Gecesi'nde yoğun ilgi gösterdi.

İNANÇ .
kadir gecesinde hırka-i şerife ziyaretçi akını

Hz. Peygamberin vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden biri olan Hırka-i Şerif'e vatandaşlar Kadir Gecesi'nde yoğun ilgi gösterdi.

Restorasyon dolayısıyla ibadete kapalı olan ancak ziyaret için bir kısmı açık tutulan Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi, ramazan ayı boyunca Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

Hırka-i Şerif, ramazan ayında hafta içi 09.00-18.00 saatlerinde, hafta sonu ise 10.00-18.00 saatlerinde vatandaşların ziyaretine açılıyor.

Kadir Gecesi münasebetiyle teravih namazından sonra vatandaşlar, Hırka-i Şerif'i görmek için cami dışından itibaren kuyruklar oluşturdu. Zabıtanın yerleştirdiği demir bariyerler arasında kuyruğa giren vatandaşlar arasında çocuk, yaşlı her yaştan kişi bulundu.

Kadınlarla erkekler, ayrı kapıdan camiye girerken, engelli, hasta, yaşlı ve hamile ziyaretçiler, ayrı giriş kapısından, görevli personel refakatinde asansör kullanarak ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Kadir Gecesi dolayısıyla ziyaretçi sayısının artmasına rağmen, Hırka-i Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar, ziyaretlerini rahat bir şekilde gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında salavat getiren vatandaşlardan bazıları, Hırka-i Şerif, Sakal-ı Şerif, Veysel Karani'nin namaz takkesi ve kemerini görünce duygulu anlar yaşadı.

Hırka-i Şerif, Kadir Gecesi dolayısıyla sahura kadar ziyarete açık kaldı. Kutsal emanet, Arife günü ikindi namazının ardından ziyarete kapatılacak. 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kadir Gecesi'nde Hırka-i Şerif'e ziyaretçi akını
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.