Aziz Mahmud Hüdai Türbesi ziyarete açıldı

Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi, yaklaşık iki yıl süren restorasyonun ardından açıldı

İNANÇ .
aziz mahmud hüdai türbesi ziyarete açıldı

Mübarek gün ve aylarda vatandaşların en sık ziyaret ettiği mekânlardan Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi, yaklaşık iki yıl süren restorasyonun ardından Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in de katıldığı törenle açıldı.

Habertürk'te yer alan habere göre Bakan Çelik, “Hem Eyüp Sultan Hazretleri hem de Aziz Mahmud Hüdai Hazretleri, İstanbul’un Hz. Peygamber’le olan bağını gösteriyor” dedi. İstanbul Türbeler Müze Müdürvekili Mustafa Küçükaşçı ise Üsküdar’daki türbenin sanat tarihi bakımından çok önemli olduğunu dile getirerek, “Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında süslemeler yapıldı. En son yapılan restorasyonda bu ortaya çıktı. 2013’te restorasyonu başladı. İç süslemeleri bakımından buraya sahip çıkıldı. İçeride tarihi avizesi var, diğer tarafta da bir kuyu mevcut. Tahliller olumlu sonuç çıkarsa insanların istifadesine sunulacak” ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Aziz Mahmud Hüdai Türbesi ziyarete açıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.