Balkanların en büyük camisi Arnavutluk'a yapılıyor

Türkiye Diyanet Vakfınca Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapılacak Balkanların en büyük camisinin temeli, 13 Mayıs'ta atılacak.

İNANÇ .
balkanların en büyük camisi arnavutluka yapılıyor

Türkiye Diyanet Vakfınca Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapılacak Balkanların en büyük camisinin temeli, 13 Mayıs'ta atılacak.

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslam'da önemli yeri bulunan camilerin, birlik ve beraberliğin sergilendiği önemli dayanışma platformları olduğunu söyledi.

Balkanların

''Tiran'da 1994'te Namazgah denilen yere cami inşası için Arnavutluk İslam Topluluğu Başkanlığınca çalışmalar yapılmış. Bugüne kadar değişik tarihlerde temel atılsa da arsa ve bürokratik işlemler ile mahkeme süreçleri nedeniyle caminin yapımına başlanamamıştı.''

Bilgin, caminin temelinin 13 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Buyar Nişani ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katılımıyla atılacağını ifade etti.

Balkanların

'CAMİLERE 200 MİLYON DOLAR KAYNAK AYIRDIK'

Bilgin, 9 ülkede cami inşaatı, 7 ülkede de 16 caminin yer tahsis ve projelendirme işlemlerinin sürdüğünü söyledi. Vakfın dünya genelinde yaptığı camiler ile son durumları hakkındaki fotoğrafların internet sitelerinde yer aldığını belirten Bilgin, ''www.diyanetvakfi.org.tr'' ile 'www.camilereyardim.com adreslerinden istenilen cami için bağış yapılabileceğini kaydetti. Bilgin, camilerin zamanında tamamlanabilmesi için vatandaşların yardımına ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Balkanların en büyük camisi Arnavutluk'a yapılıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.