Selimiye Camisi yeniden ışıklandırılacak

Edirne Valisi Şahin: "Selimiye Camisi, kubbesi ve avluları da dahil aydınlatılacak. Şu anda 1,5 milyon liralık proje üzerinde çalışılıyor"

İNANÇ .
selimiye camisi yeniden ışıklandırılacak

Selimiye Camisi'nin, kubbesi ve avlularıyla yeniden aydınlatılacağı bildirildi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, valilik toplantı salonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün "Erişebilirlik İzleme ve Denetleme Sistemi"ne ilişkin düzenlediği toplantıda, son yıllarda engellilerle ilgili çok önemli adımlar atıldığını söyledi.

Mevcut tüm yol, kaldırım yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri alanların 7 Temmuz'a kadar engelli vatandaşların erişebileceği hale getirilmesinin zorunlu olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Tam istenilen hale gelmedi. Valiliğimizde bile engelli asansörü bir ay önce faaliyete geçildi. Geç kalınmışlık var. Bakanlık bu noktada ciddiyetini ortaya koymuştur. Bir engellinin bir menzile kimseye ihtiyaç duymadan gitmesini sağlamak için önemli çalışmalar yapmaktadır. Edirne'de selatin camilerine de erişebilirlik anlamında çalışmalarımız var. Padişahlar tarafından yaptırılan camilere engelli rampaları koyuyoruz. Camiler dışında kamu kuruluşları, sağlık, eğitim ve spor binalarında da çalışmalar yürütülüyor." 

Şahin, toplantı sonunda bir basın mensubunun sorusu üzerine, Tunca Köprüsü'nün ışıklandırması çalışmalarına kısa sürede başlanacağını ve mayıs sonunda işin teslim edileceğini ifade etti.

Selimiye Camisi'nin de yeniden ışıklandırılacağını dile getiren Şahin, "Selimiye Camisi, kubbesi ve avluları da dahil aydınlatılacak. Şu anda 1,5 milyon liralık proje üzerinde çalışılıyor. Proje kabulünün  ardından uygulanmaya geçilecek. Selimiye'den sonra Üç Şerefeli Camisi'nin de aydınlatılması yapılacak. Her ikisinin aydınlatılması da sponsor aracılığıyla yürütülecek" diye konuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Selimiye Camisi yeniden ışıklandırılacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.