Müslümanlar kilise satın aldı

İngiltere'de ibadet edenlerin sayısı azalınca kapılarını kapatmak zorunda kalan Katolik kilisesini Müslümanlar satın aldı.

İNANÇ .
müslümanlar kilise satın aldı

İngiltere'de cemaatinin sayısı azalınca satışa çıkarılan bir kiliseyi Müslümanlar satın aldı.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Stoke-on-Trent bölgesindeki Saint Peter's Katolik kilisesi satış işlemlerinin tamamlanmasının ardından kapılarını tamamen kapattı. Kilise yetkilileri, bölge yakınlarında bulunan başka bir kilisede hizmetin devam edileceğini kaydetti ve satıştan elde edilen paranın cemaatin yararına kullanılacağını belirtti.

Müslüman alıcıların kimlikleri açıklanmadı.  Kilise sözcüsü, satışa çıkankilise için birkaç teklif yapıldığını ancak en iyi teklifin Müslüman cemaatten geldiğini söyledi. "Son zamanlarda bölgede yaşayan Katoliklerin sayısı azalmıştı" diyen sözcü, Birmingham Başpiskoposunun yönetimindeki bölgede 200'den fazla kilise bulunduğunu ve buradaki Katolik cemaatin nüfusunun 285 bin civarında olduğunu belirtti.

İngiltere'de 2007 yılında yapılan bir ankete göre, ada halkının sadece yüzde 15'i ayda bir defa kiliseye gidiyor. Düzenlenen başka anketlerin sonuçlarına göre ise, Birleşik Krallık, Avrupa genelinde kilisedeki etkinliklere katılımın en düşük olduğu ülke.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Müslümanlar kilise satın aldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.