Ailece camiye gidelim

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle başlattığı "Cami-Kadın ve Aile" konusu merkeze alınarak ailece camiye kampanyası başlattı.

İNANÇ .
ailece camiye gidelim

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” 1 Ekim Salı günü İstanbul Süleymaniye Camii avlusunda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’de katılacağı açılış programıyla başlayacak.

Son yıllarda her kutlamada farklı bir konunun öne çıkarıldığı hafta için bu yıl “Cami-Kadın ve Aile” teması tercih edildi. Hafta münasebetiyle “Cami - Kadın ve Aile” konusu merkeze alınarak İslam dininin kadınlara tanıdığı kolaylıklar, Kur’an’da ve hadislerde kadınların yeri ve saygınlığı, Hz. Peygamber’in kadın ve aileye bakışı ve örnekliği gibi konularda toplumda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Hafta münasebetiyle düzenlenecek etkinliklerde “Cami - Kadın ve Aile” konusuna ağırlık verilmesi, camilerde kadınlara ait mekânların iyileştirilmesi, aile fertlerinin ve özellikle kadınların da cemaate katılımının sağlanması amacıyla düzenlemeler yapılması da hedefler arasında yer alıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ailece camiye gidelim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.