Kur'an-ı Kerim Meali, Lehçede

Ali Ünal'ın altı yıla yakın bir zamanda hazırladığı ''Allah Kelâmı Kur'an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali'' şimdi Lehçe’de…

İNANÇ .
kuran-ı kerim meali, lehçede

"Kur'an'ı anlamak herkesin hakkı ve anlatmak da doğru bilenlerin vazifesidir.'' Özellikle gayrimüslim ülkelerde, hatta dili Arapça olmayan Müslüman beldelerde, Kur'an-ı Kerim'i anlayabilmenin en önemli vasıtalarından biri mealler.

Mealler arasında da olabildiğince şerhlerin olduğu, bol dipnotların verildiği, çağımızın önem arz eden bazı problemlerine dair ilave ek makalelerle zenginleştirilmiş, en önemlisi de murad-ı İlahi'nin daha iyi anlaşılması adına ayetlerdeki manayı farklı tefsirlerden istifade ile vermeye gayret eden çalışmalar önem kazanıyor. Günümüzde yayımlanmış mealler içerisinde bu kriterlere en uygun olanlarından biri, Ali Ünal'ın altı yıla yakın bir zamanda hazırladığı ''Allah Kelâmı Kur'an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali''. Ali Ünal'ın hazırladığı eser, önce İngilizce olarak neşredildi. Devamında Türkçe, İspanyolca ve Almancası yayımlandı. Şimdi ise Polonya halkının Kur'an'ı anlayabilmesi için Lehçeye çevrildi. Kitap, Kaynak Kültür Yayın Grubu'na bağlı Tughra Books tarafından yayımlandı. Yayınevinin Yabancı Yayınlar Yönetmeni Fikret Yaşar, İslam'la şereflenen mühtedilerin neredeyse yüzde 25'inin sadece mealler vesilesiyle Müslümanlığı tanıdıkları göz önüne alınınca, okuyucunun önüne kaliteli meallerin arz edilmesinin ayrı bir sorumluluk gerektirdiğini söylüyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kur'an-ı Kerim Meali, Lehçede
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • murat Salı, 13:09

  inanın bana aramadığım yer kalmadı yok diyanetde bile yok ankarayı aradım istanbulu aradım ama yok birde müslümanız adamlar incili tevratı 70 dile çeviriyor bedavaya veriyor biz parayla almak istiyoruz hediye için ama yok birkez daha bizden bir halt olmaz sözüne inandım
 • nct Cuma, 21:54

  kitabın reklamı var kendini bulamıyoruz iletişim diye bir şey var insan bir tel numarası yazar
 • lehçe Cumartesi, 10:30

  Birinizde satmayın şunları allah rızası için paylaşın pdf şeklinde
 • mübarek Pazar, 00:00

  mübarek insanlar bi telefon numarasıyazsaydınız
 • yusuf Cumartesi, 00:00

  bende polonyadaki bir arkadaşıma ve ailesine göndermek istiyorum. O yüzdenbu eseri nerde veya nasıl temin edebilirim acaba?
 • fatih Salı, 00:00

  polonya daki bir arkadaşıma göndermek istiyorum nasıl temin edebilirim Allah rızası için yardımcı olun..

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.