Başbakan Davutoğlu'ndan Hanuka Bayramı mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutladı.

İNANÇ .
başbakan davutoğlundan hanuka bayramı mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutladı.

Başbakan Davutoğlu, Hanuka Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaratılanı yaratandan ötürü sevme anlayışıyla yüzyıllardır farklı kimlik, kültür ve dinden insanın beraber yaşadığı bir hoşgörü ve iyilik medeniyetinin varisleri olduklarını belirtti.

"Hangi din ve mezhepten olursa olsun her insanın canını, malını, ırzını, hukukunu korumayı tarihimizden öğrendik" ifadesini kullanan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu topraklarda bütün inanç grupları, barış ve huzur içinde yaşadılar. Husumetten uzak, saygıya ve yardımlaşmaya dayalı komşuluk ve insan ilişkileri her dönemde sosyal hayatımızın hakim özelliği oldu. Farklılıklarımızı dün olduğu gibi bugün de bir zenginlik olarak görmeye ve yaşamaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimiz adına her türlü ötekileştirme ve ayrımcılığa karşı insan hak ve özgürlüklerinden yana tavır aldık, almaya da devam edeceğiz.

Hanuka Bayramı vesilesiyle barış ve hoşgörü kültürünün bütün dünyada hakim olmasını, ayrımcılığa dayalı her türlü şiddet ve nefret hadiselerinin ivedilikle son bulmasını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle Musevi vatandaşlarımızın ve tüm Musevilerin 'Hanuka Bayramı'nı tebrik ediyor, kendilerine sağlık, iyilik ve esenlikler diliyorum."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başbakan Davutoğlu'ndan Hanuka Bayramı mesajı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.