Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi'nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği'nin Bilinmeyen Yönlerine Dair Çarpıcı Çıkış!

Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi, kamuoyunda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği olarak ifade edilen ancak arka planında çok derin bir yapılanmanın olduğu projeye ilişkin yeni bir basın açıklamasında bulundu.

GÜNCEL .
umran kültür ve medeniyet hareketinden toplumsal cinsiyet eşitliğinin bilinmeyen yönlerine dair çarpıcı çıkış!

Yapılan açıklamaya göre;

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROJESİNDE

KAVRAMLARIN ARKASINA SAKLANAN GERÇEKLER

 

Düzenli şekilde yapacak olduğumuz basın açıklamalarıyla; “Cinsiyet”, “Toplumsal cinsiyet”, “Toplumsal cinsiyet eşitliği”, “Cinsiyet rolleri” , “Nötr cinsiyet hareketi”, “Homoseksüel”, “Ensest ilişkiler”, “Seviyeli birliktelik”, “Sex işçisi”,  “Onur yürüyüşü” vb. kavramsallaştırmalar ile bu milletten saklanan gerçeklerin perde arkasını toplumun anlayacağı  bir şekilde ifade etmeğe çalışacağız.

Türkiye’de, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (TCEP)” kavramsallaştırılmasında geçen “eşitlik” kelimesinin muhtevasının sebebiyet verdiği “çarpma etkisinden” dolayı, projenin arka planına, yol boyu sisteme eklenen kavramlara, kavramlara yüklenen anlamlara bakılmamakta, konu ayrıntılı bir şekilde tartışılmamaktadır. Bu tartışma yapılırsa, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” kavramsallaştırılması üzerinden ailenin hedef alındığı, çocuksuz aile, ailesiz toplum, kimliksiz, bireyselleştirilerek sürüleştirilmiş bir dünya insanlığı inşa edilmek istendiği görülebilecektir.

Bunun için; öncelikle, Şekilde de görüldüğü gibi, “Cinsiyet ile İlgili Kavramlar Kümesi”nde, kullanılan kavramların tablosunu ve ne anlama geldiklerini ifade etmek gerekmektedir.

Umran

Cinsiyet (Sex): Kadın ve erkek arasındaki doğuştan getirilen biyolojik farklılık,

Toplumsal Cinsiyet (Gender): Kadın ve erkeğe dinin, toplumun, kültür ve medeniyetin yüklediği anlam; ondan beklentilerini, rol ve görev tanımlarını içermektedir.

Cinsel yönelim: Bir kişinin, cinsel arzusunun, hemcinsine, karşı cinse ya da her ikisine birden yönelebileceğini” anlatmak için kullanılan ve meşruiyetini savunan bir kavramdır.

 • LGBTİQ+: Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans, İntersex, Queer’in kısaltılmış şekli.
 • Heteroseksüellik: Cinsel arzunun karşı cinse yönelmesi,
 • Homoseksüel­lik: Cinsel arzunun aynı cinse yönelmesi, ibnelik.
 • Gey, Gay (G): Erkek eşcinsel,
 • Lezbiyen (L): Kadın eşcinsel,
 • Biseksüel (B): Her iki cinse cinsel yönelimi olan,
 • Transseksüel (T): Operasyon geçirerek bedenlerini karşı cinsiyetin bedenine dönüştüren,
 • Travesti: Di­ğer cinsiyetin giyim ve tavırlarını benimseyen,
 • Queer (Q): Heteroseksüel olmayan ve azınlıkta kalan cinsiyet ve cinsel yönelimlerin hepsini içine alan bir şemsiye terim.
 •  + : Kendini herhangi bir cinsiyet kimliğinde tanımlamayanlar,
 •   Pedofili : Çocuklara cinsel yönelim, çocuklarla seks,
 •  Zoofili, bestialite: Hayvanlara cinsel yönelim, hayvanlarla seks,
 •  Robotlarla seks: Robotla cinsel ilişkiye girmek,
 •  Grup seksi: Kadın ve veya erkeklerin birlikte cinsel ilişkiye girmesi,
 •  Partner: Kadın veya erkeğin nikâhsız birlikte yaşadığı kimse.
 •  Ensest: Aile içi yasak olan ilişki; Birinci derecede akraba olan anne,baba ve kardeşler arası ilişkiler ile ikinci derece akraba olan kardeş çocuğu,teyze,hala,dayı,amca,anneanne,babaanne ve dede ile olan cinsellik içeren ilişkiler ensest olarak kabul edilir.

 

 • Heteroseksüellik: Cinsel arzunun karşı cinse yönelmesi,

Cinsel yönelim kapsam alanına giren bütün bu kavramlar, İstanbul Sözleşmesi'nin 4. Maddesi tarafından yasal güvence altına alınmıştır. 6284 Sayılı Kanun'un 2. Maddesinde de, 6284 sayılı yasanın İstanbul Sözleşmesi'ni esas aldığı belirtilmektedir. Dolayısıyla Cinsel yönelim 6284 sayılı yasa tarafından meşru olarak tanınıp koruma altına alınmıştır.

Unutmayalım;

“Buyruğumuz gelince oraların altını üstüne getirdik; üzerine Rabbinin katından, işaretli olarak yığın yığın sert tas yağdırdık.” (11 Hud 82) ayetinde Lût Kavmi’nin başına gelen felaket bizim başımıza gelmeden gereken tedbirleri almamız gerekir.

 

HENÜZ VAKİT VARKEN!

 

 

UMRAN KÜLTÜR VE MEDENİYET HAREKETİ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi'nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği'nin Bilinmeyen Yönlerine Dair Çarpıcı Çıkış!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • kya Perşembe, 13:02

  ne iğrenç eşcinsellere saygı duyarımda pedofiliye falan iğrenç. hiç saygı duymam. pedoların zoofililerin öldürülmesi gerek. aşk denilen şey sadece yetişkin olmak üzere kadın-erkek, erkek-erkek ve kadın-kadına geçmelidir çocukarımızan hayvanlarımızdan uzak durun

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.