Umran Kültür Medeniyet Hareketi'nden ''Mursi'' açıklaması

Umran Kültür Medeniyet Hareketi, dün hayatını şüpheli bir biçimde kaybeden Mısır'ın ilk demokratik cumhurbaşkanı Mursi için bir basın açıklamasında bulundu.

GÜNCEL .
umran kültür medeniyet hareketinden mursi açıklaması

 

ZALİM SİSİ İÇİN YAŞASIN CEHENNEM!

“Kur’an bizim anayasamızdır. Resul bizim liderimizdir. Cihad bizim yolumuzdur. Allah yolunda ŞEHİD OLMAK arzumuzdur.” diyen Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi parmaklıklar arkasında dahi Hakk’ı ve hakikati haykırarak bu arzusuna kavuşmuştur. 

Allah şehadetini kabul etsin… 

Dava arkadaşlarının, yakınlarının, Mısır halkının ve Ümmetin başı sağ olsun…

Tek kişilik hücrelerde, ağır şeker hastası olduğu halde ilaçlarını kullandırtmadan, doktoru ile görüştürülmeden, en kötü şartlar altında bir mahkûmiyet yaşattırılan Mursi’nin şaibeli ölümü bütün dünya tarafından ibretle izlenmektedir. 

“Filistin davasına verdiği destek” dolayısıyla yargılanırken mahkeme salonunda yığılıp kalması birçok şüpheyi beraberinde getirmektedir.

Mısır’ın zalim, katil, hain, darbeci başkanı Abdulfettah el Sisi, Şehid Mursi’nin nasıl öldürüldüğünün, idam ettiği 50 civarında şehidin ve 60 bin civarında suçsuz şekilde zindanlarda tuttuğu Müslümanların hesabını vermelidir.

Şehid Mursi’nin şaibeli ölümü BM’ye götürülmeli ve cenazesinin Türkiye’ye getirilerek otopsisinin hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde yapılması sağlanmalıdır. 

“Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bilemezsiniz.” (2 Bakara 154) ayeti mucibince, inanıyoruz ki, Şehid Muhammed Mursi Allah’ına, Peygamberine kavuşmuştur.

Onun şehadetine sebep olan zalimler için yaşasın cehennem…

ABD, İsrail ve AB ülkeleri ile iş tutan, halkı Müslüman olan ülkelerin uşak ruhlu yöneticileri, Şerif Hüseyin’in nasıl ve hangi pişmanlıklar içerisinde öldüğünü asla unutmasınlar.

 

UMRAN KÜLTÜR VE MEDENİYET HAREKETİ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Umran Kültür Medeniyet Hareketi'nden ''Mursi'' açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.