Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi'nden Yeni Zelanda terörüyle ilgili basın açıklaması

Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi, dün Yeni Zelanda'da meydana gelen Cuma namazı vaktinde yapılan cami saldırısı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

GÜNCEL .
umran kültür ve medeniyet hareketinden yeni zelanda terörüyle ilgili basın açıklaması

Yapılan açıklama şöyle;

 

ABD VE SİYONİZM 3. DÜNYA SAVAŞININ PSİKOLOJİK ZEMİNİNİ Mİ İNŞA EDİYOR?

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye Cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırı sonucunda, ilk belirlemelere göre 49 Müslüman hayatını kaybederken 20 civarında Müslüman da yaralanmıştır.

Yeni Zelanda Başbakanı olayı, “terör saldırısı” olarak belirtirken, “ülkesi için en karanlık gün” vurgulaması yaptı. Ayrıca, saldırılarla ilgili olduğu belirtilen 4 kişinin de tutuklandığını ifade etti.

Öncelikle kim tarafından, hangi sebeple ve hangi hedefe yönelik olarak yapılırsa yapılsın, ibadetini yapmakta olan masum insanlara karşı gerçekleştirilen bu gayr-i insani olayı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Olayın hazırlanışı, uygulanışı, teröristin soğukkanlılığı, olay anının kendisi tarafından çekilerek sosyal medyada paylaşılması, silah üzerindeki yazılar, tarihler ve şifrelerin işaret ettiği anlamlar, Türkiye’ye göndermeler vb. göz önüne alındığında alelade bir olay olmadığı, büyük gizli servislerin işi olduğu ve devletler arası hesaplaşmanın mesajlarını içerdiği intibaını ortaya koyuyor.

Bu olay, küresel güçler arasında, küresel güçlerle bölgesel güçler arasındaki bir hesaplaşmanın olduğu görülmektedir. Çatışan güçler bu olayla birbirlerine, özellikle Türkiye’ye yönelik mesajlar vermektedirler. Olayın bir başka boyutu ise ABD ve Siyonizm 3. Dünya Savaşının psikolojik zeminini inşa etmeye çalışmış olma ihtimalidir. Bu olayın buralarda kalmayacağı, gelecekte daha ciddi hesaplaşmaların yaşanacağını göz önüne alarak, özellikle 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları ve Anzaklar ile ilgili yapılabilecek provokasyonlara dikkat edilmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır.

Camilerimize yapılan saldırıyı ve Mescid-i Aksa’nın terörist İsrail askerlerinin işgali altında olmasını protesto ediyor, Müslümanların birleşmelerine vesile olmasını diliyoruz.

 

UMRAN KÜLTÜR VE MEDENİYET HAREKETİ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi'nden Yeni Zelanda terörüyle ilgili basın açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.