Araştırma ve Kültür Vakfı'ndan ''Davutoğlu'' Açıklaması

Hafta sonu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın Ankara Şubesi'nde konuşma yapan Ahmet Davutoğlu ile ilgili ortaya atılan iddialar neticesinde, Ankara şubesinden bir basın açıklaması yapıldı..

GÜNCEL .
araştırma ve kültür vakfından davutoğlu açıklaması

Yapılan basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi;

 

Vakfımız Ankara şubesinin düzenlediği periyodik konferanslar serisi içinde yer alan Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun “Sistemik Deprem, Ulusal Bölgesel ve Küresel Bunalım” konulu konuşmasının, seçim arifesine gelmiş olması nedeniyle basında bazı kişilerce farklı anlamlar yüklenerek yorumlandığı görülmüştür.

Bu yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.  “Parlamento dışı siyaseti” ilke edinmiş Vakfımızın, herhangi bir siyasi yapıyla ve oluşumla organik bağlantı içinde olmadığı gibi, herhangi bir siyasi oluşumun arka bahçesi de değildir. 28 Şubat dahil en sıkıntılı günlerde bu tavrını ortaya koymuştur. Bundan sonra da bu anlayışını devam ettirecektir.

Vakfımız toplumun farklı kesimlerinden düşünce insanlarının fikirlerini ifade ettikleri programları yıllardan beri düzenlemektedir. Konuşmacılardan Vakfa ilişkin bir mensubiyet beklenmediği gibi, konuşmacıların bağlı olduğu kurumlara herhangi bir mensubiyet de ifade etmemektedir.

Vakfımız dışarıdan hiç kimseden kaynak ve direktif almadığı gibi; bütün kararlarını kendi yetkili organları vasıtasıyla almaktadır.

Mazi arkeolojisi yaparak gündem oluşturmanın herhangi bir anlamı ve yararı yoktur. Doğruluğu şüpheli ve tartışmalı bilgilerle kişileri ve kurumları zan altında bırakmanın ahlâkî bir tavır olmadığı kanaatindeyiz.

Kamuoyuna duyurulur.

                                                                                         Metin Mahitapoğlu

                                                                                         AKV Ankara Şubesi Başkanı

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Araştırma ve Kültür Vakfı'ndan ''Davutoğlu'' Açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.