Mardin'de 'Hayat Namaz ile Güzeldir' etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi DostDer tarafından düzenlenen "Hayat Namaz ile Güzeldir" etkinliği kapsamında 100 çocuğa namaz eğitimi verildi.

GÜNCEL .
mardinde hayat namaz ile güzeldir etkinliği

Mardin'de, Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dostluk, Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (DostDer) tarafından düzenlenen, "Hayat Namaz ile Güzeldir" etkinliği kapsamında 100 çocuk namaz eğitimi aldı.

Peygamber Sevdalıları Platformu ile Kur'an Nesli Platformu tarafından Ağustos ayının, "namaz ayı" ilan edilmesinin ardından DostDer binasında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, 100 kız ve erkek çocuğuna 15 gün boyunca namaz eğitimi verildi.

Eğitimi tamamlayan çocuklar, "Namaz dinin direğidir", "Namaz kötülüklerden alıkoyar", "Namaz en büyük ibadettir" yazılı dövizler taşıyarak tarihi Kasımiye Medresesine geldi. Burada namaz kılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

DostDer Başkan Yardımcısı Ekrem Açılan, burada yaptığı konuşmada, etkinliğin amacının 6 ile 10 yaş arasındaki çocuklara namazı öğretmek olduğunu söyledi.

Açılan, "Çocuklarımıza, Diyanet görevlisi hocaların da yardımıyla 15 günlük bir eğitim sürecinde abdest, namaz ve bazı dini terimler ve adab dersleri verildi. Temiz, ahlaklı ve imanlı bir nesil yetiştirmektir programın amacı. Vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gördü etkinlik. Bu tür programların toplum tarafından çok iyi karşılandığını gördük. Hayat namaz ile güzeldir." dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mardin'de 'Hayat Namaz ile Güzeldir' etkinliği
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.