10 milyon bebek açlıktan ölüyor

"1,3 milyar ton gıda çöpe giderken, 10 milyon bebek açlıktan ölüyor.Bebekler Aç’lığa Dayanamaz."

GÜNCEL .
10 milyon bebek açlıktan ölüyor

Yeryüzü Doktorları’nın verdiği bilgilere göre:

1- Her yıl dünya nüfusunun tamamını besleyecek kadar gıda üretilse de buna karşın 1,3 milyar ton gıda israf ediliyor. Yalnızca ABD’de israf edilen 222 milyon tonluk gıda Sahraaltı Afrika'da üretilen bütün gıdaya eşit.

2- Sınırsız israf karşısında dünya yüzünde açlıkla savaşan yüzbinlerce bebek. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre yılda 10 milyonu aşkın bebek açlıktan ölüyor.

3- Şu an yeryüzünde birçoğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 870 milyon insan yetersiz beslenme ile yüz yüze yaşıyor.

4- Birleşmiş Milletler’in bir numaraları sağlık sorunu olarak ilan ettiği yetersiz beslenme ile mücadele için Yeryüzü Doktorları “Bebekler Açlığa Dayanamaz” kampanyası ile açlıkla savaşan yüzbinlerce anne ve bebeğe gıda ve sağlık yardımları yapıyor.

5- Bugüne dek Yeryüzü Doktorları; Kongo DC, Kenya, Çad, Gana, Somali, Gazze, Nijer gibi yoksul coğrafyalara tonlarca gıda yardımında bulundu ve sağlık çalışmaları gerçekleştirdi.

6- Dünya yüzünde aç uyuyan bir insan bile kalmayıncaya dek dünyanın dört bir yanına insan ayırmaksızın yardım ulaştıran Yeryüzü Doktorları, Bebekler Açlığa Dayanamaz kampanyasıyla yardımseverlerin bağışlarını anne ve bebeklerine ulaştırıyor.

7- ‘Bebekler Aç’lığa dayanamaz kampanyası ile 90 TL bağışlayarak bir bebeğin 100 günlük tıbbi besin ihtiyacını karşılayabilmek mümkün. 180 TL’li bağışla ile hem anne hem de bir bebeğin beslenme ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Kampanyaya destek olmak isteyenler www.yyd.org.tr adresinden online bağış yapabilir ya da MAMA yazıp 6612’ye SMS atarak 5 TL bağışlayabilirler.

Bilgi ve İletişim İçin:

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Arife Avcu/ 0212 249 45 46 / 0536 517 42 93 / arife.avcu@lorbi.com

Gamze Avcı / 0212 249 45 46 / 0506 988 63 58 / gavci@lorbi.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 10 milyon bebek açlıktan ölüyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.