İşte yardım kuruluşlarının kurban bedelleri

Kurban Bayramı yaklaşırken yardım kuruluşları kurban bedellerini açıklamaya başladı. İşte yardım kuruluşlarının kurban bedelleri...

GÜNCEL .
işte yardım kuruluşlarının kurban bedelleri

Kurban Bayramı yaklaşırken Türkiye’de faaliyet gösteren yardım kuruluşları vekaleten kurban fiyatlarını açıkladı. Yardım kuruluşları ile kurbanlarınızı yurtiçindeki muhtaçlara ulaştırabileceğiniz gibi, Afrika'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Latin Amerika'ya kadar dünyanın pek çok yerindeki yoksul insanların sofralarına ulaştırabileceksiniz. İşte yardım kuruluşları ve kurban bedelleri…

TÜRKİYE DİYANET VAKFI

Türkiye Diyanet Vakfı Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde 20 yıldır aralıksız olarak yürüttüğü vekalet yoluyla kurban organizasyonunu bu yıl da sürdürüyor. 

Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu yılki kurban bedelleri şöyle;

Kurbanını yurtiçinde kestirmek isteyenler için kurban bedeli 550.-TL,

Kurbanını yurtdışında kestirmek isteyenler için kurban bedeli 380.- TL dir.

Kurban bedeli Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesinden online olarak da yatırılabiliyor. İşlemi banka aracılığıyla yapmak isteyenler için anlaşmalı bankalar ise şöyle; Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Bank Asya, Kuveyt Türk, PTT İş Yerleri, Albaraka, Akbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası'nın tüm şubeleri. Ayrıca vakfın genel merkezi, il ve ilçe müftülüklerinde de makbuz karşılığı kurban bedelleri alınıyor. 

Son bir hatırlatma, vekalet yolu ile kurban bedellerinin kabulü 14 Ekim 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecek. 

Vekaleten kurban organizasyonu ile ilgili Türkiye Diyanet Vakfı'na ait (0 312) 416 90 00 no`lu telefondan bilgi alabilirler veya kurban@diyanetvakfi.org.tr adresinden haberleşebilirler.

Detaylı bilgi için tıklayınız!

KIZILAY

2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla sesleniyor.

Hayırseverler Somali, Cibuti, Etiyopya, Kenya, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 575 TL öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için de 300 TL ödenecek. Yurtdışındaki koşulları göz önünde bulunduran Türk Kızılayı, Yurtdışı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasını, 11.000 hisse ile sınırlı tutacak.

168 Çağrı Merkezinden 7/24 Bağış

Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler;

Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, 

Türk Kızılayı Şubelerini, 

PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 

168 ücretsiz çağrı merkezini ve 

www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.

Detaylı bilgi için tıklayın!

İHH İNSANİ YARDIM VAKFI

İHH İnsani Yardım Vakfı Kurban çalışmalarına başladı. İHH bu yılki Kurban bedelini 400 TL olarak belirledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Kurban 2013 çalışmalarını 100’ün üzerinde ülke ve bölgede geçekleştirecek. İHH’ya vekâlet aracılığıyla kurban bağışlamak isteyen bağışçılar 400 TL ödeyerek dünyanın istediği ülkesinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bağışı www.ihh.org.tr adresinden yapılabilecek.

2013 yılında Kurban kesilecek bölgeler şöyle:

Burkina Faso, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahilleri, Zimbabve, Güney Afrika, Gambiya, Gana, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Kenya, Malavi, Mali, Moritanya, Nijerya, Ruanda, Burundi, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan (Darfur, Haturm, Kesele), Tanzanya, Uganda, Gine, Nijer, Filistin, Irak, Kuzey Irak, İran, Lübnan, Suriye, Ürdün, Yemen, Mısır, Tunus, Kıbrıs, Bosna Hersek, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan (Sancak, Preşova), Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Brezilya, Uruguay, Haiti, Ekvador, Peru, Küba, Surinam, Bolivya, Venezuela, Kolombiya, Şili, Rusya, Tataristan, Afganistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Acara, Adıgey, Kabardey Balkar, Karaçay Çerkes, Osetya, Azerbaycan, Gürcistan, Kırım, Ahıska, Abhazya, Çeçenistan, Dağıstan, İnguşetya, Moldova, Bangladeş, Hindistan, Pakistan, Nepal, Sri Lanka, Myanmar, Kamboçya, Vietnam, Tayland, Papua Yeni Gine, Açe, Endonezya, Doğu Timor, Moro-Filipinler, Doğu Türkistan.

Detaylı bilgi için tıklayın!

DENİZ FENERİ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Deniz Feneri kurbanları koşullarına uygun şekilde kesip yoksullara ulaştırmaya devam ediyor. 

Deniz Feneri’nin internet sitesinden Kurban bağış formunu doldurabiliyorsunuz. Ancak 11 Ekim 2013'ten sonra yapılacak kurban bağışları yalnızca dernek merkezlerinde yapılabilecek.

Deniz Feneri Derneği’nin yurtiçi kurban bedeli 560 TL - 280 Dolar - 220 Euro olarak belirlenirken, yurtdışı kurban bedeli ise 240 TL-120 Dolar-95 Euro olarak belirlendi. 

Kurban organizasyonu yapılacak ülkeler şöyle;

Afganistan, Bangladeş, Bosna, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filistin, Gana, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Moğolistan, Moritanya, Mozambik, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Yemen.

Filistin kurban bedeli: 700 TL - 350 Dolar - 270 Euro 

Suriye kurban bedeli: 560 TL - 280 Dolar - 220 Euro 

Bosna kurban bedeli: 350 TL - 175 Dolar - 135 Euro

Detaylı bilgi için tıklayın!

YARDIM ELİ

2013 Kurban Organizasyonuna “Kurbanlar Şahidiniz Olsun” dua ve temennisi giren ve tüm hazırlıklarını tamamlayan Yardımeli Derneği 30 ülkede ve 40 bölgede kurban kesimi yaparak , “iyilik ve şefkat köprüleri” kuracak,  öksüzlere, yetimlere, kimsesizlere, mağdurlara, muhtaçlara ve muhacirlere sevgiyi, umudu ve kardeşliği götürecek.

Başta Türkiye olmak üzere Arakan Mülteci Kampları, Somali, Filistin-Gazze, Sudan, Suriye, Pakistan ve diğer ülkelerde kurban vesilesiyle “Gönül ve Şefkat Köprüleri” kurulacak. Bağışlanan kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenecek.

Yardımeli Derneği'ne kurban bağışında bulunmak isteyen bağışçılar, Küçükçekmece'deki Dernek Merkezi'ne veya Fatih'teki temsilciliğe giderek kurban vekâleti verebilecekleri gibi banka hesap numaraları (Ziraat, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Bank Asya), PTT'den posta çeki, Yardımeli Derneği'nin yardimeli.org.tr adresinden online sistemiyle kurbanlarını vekalet yoluyla bağışlayarak istedikleri ülkede kurbanlarını kestirebilirler.

Kurban fiyatları

300 TL (Afganistan, Azerbeycan, Bangladeş, Arakan, Doğu Türkistan, Etiyopya (Habeşistan), Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Malavi, Moğolistan, Moritanya, Pakistan, Somali, Sudan, Güney Sudan, Tanzanya)

550 TL (Türkiye, Gazze, Filistin Mülteci Kampları, Ürdün, Lübnan, Irak, Suriye, Kafkaslar) 

400 TL Balkanlar (Bosna, Arnavutluk, Kosova, Bulgaristan, Makedonya,  Romanya)

Detaylı bilgi için tıklayın!

KİMSE YOK MU?

2013 Kurban Bayramı vesilesiyle 4 farklı bölgede kesimler gerçekleştirecek olan Kimse Yok Mu, kurban sevincini dünyanın dört bir yanına 5 kilogramlık kemiksiz et paketleriyle taşımayı hedefliyor. Yurt içinde 100 bin, yurt dışında 100’ü aşkın ülkede 200 bin, toplamda 300 bin kurban hissesini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmaya hazırlanan Kimse Yok Mu, Türkiye’den gönderdiğiniz kurban bağışlarınız sayesinde kardeşliği tüm dünyada yaşatma amacını taşıyor.

Kurban bedelleri her bölgenin sosyo-ekonomik şartlarına göre değişmekle birlikte; Türkiye’de 700, yurt dışında ise 300 TL olarak belirlendi.  

Genel Merkez, Stantlar ve Şubeler Yoluyla Bağış;

Kimse Yok Mu’nun İstanbul’daki genel merkezini veya şubelerini ziyaret ederek, nakit ya da kredi kartıyla bağışta bulunabilirsiniz. Belli başlı merkezlerde kurulan ve eğitimli gönüllülerin görevlendirildiği stantlarda da vekâletinizi bırakarak makbuz karşılığında kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

Banka Yoluyla Bağış;

Önceden duyurulan kurban bedelini tahsilat ekranlı bankalardan ya da Kimse Yok Mu hesap numaralarından yatırarak bağışınızı yapabilirsiniz. Bağışınızı yaparken mutlaka açıklama kısmında “kurban” ifadesini kullanmalısınız. 

Online Bağış;

Kimse Yok Mu’nun resmi internet sitesi www.kimseyokmu.org.tr adresinde bulunan “Kurban Bağışı” sekmesi kullanılarak kredi kartı ile kurban bağışı yapabilirsiniz. 

Telefonla Bağış;

44 44 593 numaralı telefonu arayarak Kimse Yok Mu Çağrı Merkezi’ne ulaşabilir, kredi kartınızla ödeme için gerekli bilgileri vererek kurban bağışınızı yapabilirsiniz. 

PTT Yoluyla Bağış;

Bankalara ulaşmanın güç olduğu bölgelerde geniş PTT şube ağı sayesinde 885777 numaralı Kimse Yok Mu hesabına bağışınızı yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın!

YERYÜZÜ DOKTORLARI

Yeryüzü Doktorları, Afrika'nın açlıktan ve kuraklıktan en çok etkilenen bölgelerinde kurban organizasyonu gerçekleştiriyor.

Yeryüzü Doktorları 2013 Afrika Kurban Organizasyonu’na "Sen Payını Ayır, O Sahibini Bulur" sloganı ile yola çıkıyor.

2013'te kurbanını Afrikalı kardeşleri ile paylaşmak isteyenler Yeryüzü Doktorları'nın www.kurban.yyd.org.tr adresli sitesinden bağış yapabiliyorlar. Kurbanlar, Yeryüzü Doktorları yetkililerinin gözetiminde, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tavsiye ettiği kurallara uyularak kesiliyor. Kesimin ardından bağışçılara e-posta ve kısa mesaj yoluyla geri bildirim yapılıyor.

Detaylı bilgi için tıklayın!

CANSUYU

Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu yıl da Kurban Bayramı’nda da Türkiye başta olmak üzere Orta Afrika, Doğu Afrika, Güney Afrika, Uzakdoğu Asya, Orta Asya, Güney Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar’da mazlum ve muhtaçlar için kurban kesecek. Geçen yıl yurt içinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediği kurban organizasyonları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Cansuyu, bu yıl muhtaç, mazlum ve yoksulları sevindirecek.

Kurban bedeli bölgelere göre belirlendi

Bir yıl boyunca evlerine hiç et girmeyen ihtiyaç sahiplerine, hayırseverlerin kurbanlarını ulaştıracak olan Cansuyu, bu yıl ülke ve bölgelere göre üç farklı kurban bedeli belirledi. Buna göre belirlenen kurban bedelleri şöyle; Nijer, Burkina Faso, Mali, Çad, Kamerun, Cibuti, Somali ve Kenya’nın dahil olduğu Afrika grubu 250 lira, Pakistan, Moro, Afganistan’ın bulunduğu 1. Asya grubu 300 lira, Arakan, Kırgızistan, Çeçen Kampları ve Bangladeş’in bulunduğu 2. Asya grubu 350 lira, Türkiye, Mısır, Suriye kampları, Filistin Kampları, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Makedonya grubu 490 lira ve Gazze 700 lira olarak belirlendi.

Kurbanlarını Cansuyu’na bağışlamak isteyen yardımseverler kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale yoluyla ya da www.cansuyu.org.tr internet adresinden kredi kartı yolu ile de bağışlarını gerçekleştirebilecekler. Ayrıca kurban bağışı yapmak isteyenler kurban bedellerini makbuz karşılığı temsilciliklere elden teslim edebilecekler.  Parayı havale ederken adına kurban kesileceklerin ad, soy ad, telefon (tercihen cep telefonu) bilgilerinin banka dekontunun açıklama kısmına yazılması, kurban kesimi yapıldıktan sonra kendilerine mesajla bilgi verilmesi açısından önem taşıyor.

Detaylı bilgi için tıklayın!

DOST ELİ

Dost Eli derneği bu yıl 17 ülkede kurban kesiyor. Açlık sınırındaki Afrika ülkeleri, baskı ve zulüm altındaki ülkelere kurban yardımlarını götürmeyi amaçlayan Dost Eli her kurban bayramında olduğu gibi bu yıl da; yetim, dul, hasta ve yoksulların sofralarını bereketlendirmeyi hedefliyor. 

Dost Eli’nin bu yılki yurt için kurban bedeli 500 TL iken, yurt dışı kurban bedeli 290 TL olarak belirlendi. 

Detaylı bilgi için tıklayın!

AZİZ MAHMUD HÜDAYİ VAKFI

Kurban, “Şükürdür, kardeşliktir, ibâdettir, köprüdür, paylaşmaktır” sloganı ile yola çıkan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı bu yıl kurban yardımlarını Afrika, Orta Asya, Orta Doğu, Kafkasya ve Balkanlar’a ulaştıracak. 

Bu yılki kurban bedeli 300 TL (150$ yada 120€ olarak da yatırılabilir) olarak belirlendi. 

Yurtdışı kurban bağışı hakkında detaylı bilgiyi 0216 428 39 60 Dahili: 250 telefondan alabilirsiniz. Vakfın internet sitesinden online kurban bağışı da yapılabiliyor. 

Detaylı bilgi için tıklayın!

 

 

İYİLİKDER

 

“Kurban bir iyilik hareketidir” sloganı ile Kurban Bayramı’nda kardeşliği ve iyiliği paylaşmak için yola koyulan İyilikder, Kurban Bayramı ile beraber yoksul, yoksun, mağdur ve muhtaç insanlara ulaştırmak, en çok ihtiyaç olan yerlerde vekaleten kurbanları kesmek ve dağıtmak üzere bir kampanya başlattı. 

Kurban bağışlarınızı www.iyilik.org.tr sayfasından temin edeceğiniz hesap numaraları ya da Online yolu ile yapabilirsiniz.

İyilikder kurban bedelleri şöyle;

Yurt içi      : 550 TL (Mısır,Suriye,Filistin fiyatları yurt içi fiyatlarına tabidir)

Yurt dışı    :350 TL (Asya ve tüm Afrika ülkeleri bu fiyata tabidir)

Detaylı bilgi için tıklayın!

On5yirmi5

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşte yardım kuruluşlarının kurban bedelleri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.