Yeni Parti İçin Yola Çıktı

‘Türkiye Değişim Hareketi’ adlı bir yeni bir oluşum için harekete geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, DSP’den istifa etti.

GÜNCEL .
yeni parti için yola çıktı

Ordu'da katıldığı Kabotaj Bayramı etkinliklerinde "Türkiye Değişim Hareketi" adı altında yeni bir oluşumla genel seçimlere gireceklerini açıklayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün DSP'den istifa etti. Geniş açıklamayı yarın Kastamonu Daday'da yapacağını belirten Sarıgül, şu ifadelere yer verdi: "Yurttaşlarımızın gündemi ile iktidar ve ana muhalefetin gündemi ne yazık ki ters yönde gelişmektedir. Türkiye'nin bu koşullar içinde yeni bir anlayışa, yeni bir siyasete ve yeni bir enerjiye ihtiyacı olduğu açıktır. Bu ihtiyacı görerek ve bu ihtiyacın sahibi olan yurttaşlarımla birlikte yürüme kararındayım.'' Sarıgül ile birlikte 21 Şişli Belediyesi meclis üyesi de partiden istifa ederken, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Sarıgül'e başarılar diledi. Türker, "Kendisi parti kurmak istiyormuş, başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun. Umarız siyasi arenada aradığını bulur'' dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeni Parti İçin Yola Çıktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.