40 Kişiyi BBP’liler Kurtarmış

1993 yılında Madımak Oteli’nin yakılmasıyla 35 kişinin hayatını kaybettiği olaylarda BBP’lilerin 40’tan fazla kişinin hayatını kurtardığı ortaya çıktı.

GÜNCEL .
40 kişiyi bbp’liler kurtarmış

Sanatçı Arif Sağ, Madımak Oteli yangını sırasında kendisinin de içinde bulunduğu 40'tan fazla kişinin kurtulmasında, dönemin BBP il başkanının önemli katkısının olduğunu söyledi. Sağ, olaylarla BBP'nin bir ilgisinin bulunmadığını belirterek, "Aksini söylersek iftira etmiş oluruz." dedi.  
 
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun "Arif Sağ konuşsun" çağrısının ardından görüşlerini açıklayan Arif Sağ, Madımak yangınını, bir senaryonun hayata geçirilmesi olarak gördüğünü söyledi. Sağ, "Madımak bence senaryosu yazılmış, oynanmış bir oyundur. Ama senaryoyu kim yazdı bilmiyorum." dedi.

O gün yaşadıkları ve nasıl kurtulduklarıyla ilgili daha önce birçok kez açıklama yaptığını anlatan Arif Sağ, şunları söyledi: "Otel yanmaya başladığı zaman arkadaki camı kırdılar, biz de camdan bir boşluğa atladık. O boşluğun ne olduğunu da bilmiyorduk. Balkon Büyük Birlik Partisi'ne aitmiş. Sonra orada patırtılar duyuldu. 'Biz sizi çağırmadık' gibi şeyler söylediler. Sonra BBP'nin il başkanı ya da başkan yardımcısıydı kim olduğunu bilmiyorum. Bir arkadaş beni görünce itiraz edenleri durdurdu, bizi içeri aldı. 41-42 kişiydik. İçeri girdik oturduk. Orada bir saat kaldık, bizi emniyet müdürlüğüne götürdüler. Orada yaşadığımız budur. Biz hiçbir zaman 'BBP'liler geldiler bizi yaktılar' gibi bir laf etmedik. Öyle bir şey yok."

Dönemin BBP İl Başkanı Ahmet Yıldız ise, 2 Temmuz 1993'teki yangından kaçanların BBP Sivas İl Başkanlığı'na alınmadığı iddiasının birçok kez yalanlanmasına rağmen bazı kişiler tarafından gündeme getirildiğine dikkat çekti. BBP binası ile olayın yaşandığı Madımak Oteli'nin yan yana olduğunu hatırlatan Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: "Otelin yakıldığı gün Arif Sağ'ın da içinde bulunduğu 35 kişi havalandırma boşluğundan parti binamıza geçti. Olaylar yatışıncaya kadar bize sığınan kişilerle sohbet edip onlara çay ikram ettik. Kurtarılanlar aynı gün emniyet müdürlüğünden gönderilen sivil bir araçla parti binasından ayrıldı." diye konuştu.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 40 Kişiyi BBP’liler Kurtarmış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • prestij Perşembe, 14:35

    bilmeden konuşan araştırmadan ötenlere duyrulur oku taraflı konuşma

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.