Guiness'lik Tahliye Tepkisi

Albay Dursun Çiçek’in Ergenekon soruşturmasında tutuklandıktan 18 saat sonra aniden tahliye edilmesine Genç Siviller’den tepki geldi.

GÜNCEL .
guinesslik tahliye tepkisi

Genç Siviller, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan 18 saat sonra tahliye edilen Albay Dursun Çiçek'in serbest bırakılmasını protesto etti.  
 
14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geçici olarak görevlendirilen hakim Faik Saban'a "çelenk verme töreni" düzenleyen Genç Siviller, "Hakim Faik Saban Guiness Rekorlar Kitabına Girsin" yazılı çelengi Adliye önüne bıraktı.

Genelkurmay Harekat Dairesi Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edilen "AK Parti ve Gülen'i Bitirme Planı"nın altında imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'in bir gün içerisinde tahliye edilmesi Genç Siviller'in tepkisine neden oldu. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek kararı protesto eden Genç Siviller, Çiçek'in tahliyesi için yapılan itirazın değerlendirilebilmesi amacıyla geçici olarak İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görevlendiren hakim Faik Saban'ı da eleştirdi. Genç Siviller, üzerinde 'Hakim Faik Saban, Guinness Rekorlar Kitabı'na girsin' yazılı çelenk eşliğinde basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Hayri İnce, hakim Saban'ın rekorlar kitabına girmesi gerektiğini savundu. İnce, "Akdeniz Olimpiyatları'nda güreş ve halter sporcularımızın aldıkları başarılar ile göğsümüz kabarmışken bir büyük başarı haberi de Beşiktaş Adliyesi'nden geldi. İstanbul Adalet Komisyonu tarafından 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne, nam-ı diğer 'bizimkilerin mahkemesine' atanan hakim Faik Saban 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı hazırlamakla suçlanan Albay Dursun Çiçek hakkında hazırlanmış yüzlerce sayfalık jandarma ve emniyet raporlarını, ifade tutanaklarını, bant kayıt dökümlerini, belgeleri, dökümanları iki saatte inceleyip Albay Çiçek'i tahliye etmesiyle dünya hızlı okuma şampiyonu olarak Guinness rekorlar kitabına girmeye hak kazandı." dedi.

Hakim Saban'ın en hızlı adalet tecellisi rekorunu da kırdığını belirten İnce, "Milli gururumuz hakim Faik Saban meslektaşlarının 18 günlük çalışma ve inceleme sonunda verdiği tutuklama kararını iki saat içinde tahliyeye çevirerek dünya en hızlı adalet tecellisi rekorunu da kırarak Guinness rekorlar kitabına iki kez girmeyi başardı." diye konuştu.

Hakim Saban'ın kalıcı olarak 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne atanmasını isteyen İnce, "Yüce Türk adaletinden talebimiz Faik Saban'ın 14. mahkemeye yani diğer adıyla bizim mahkemeye temelli atanmasıdır. Dama düşenin dostu, kader mahkumlarının yeni umudu Faik Saban'ı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz." şeklinde konuştu.

"İyi çocuklar seninle gurur duyuyor', 'kader mahkumlarının nöbetçi hakimi' ve 'dama düşenin dostu baba Faik' yazılı dövizler de taşıyan Genç Siviller açıklamanın ardından çelengi adliye önüne bırakarak buradan ayrıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Guiness'lik Tahliye Tepkisi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.