Erdoğan Güvenilir, Sarkozy Değil

ABD’li bir şirket tarafından yapılan araştırmada Türkiye halkının yüzde 57’sinin Başbakan Erdoğan’a güvendiği ortaya çıktı. Erdoğan bu sonuçla pek çok dünya liderini geride bıraktı.

GÜNCEL .
erdoğan güvenilir, sarkozy değil

ABD'li World Public Opinion şirketince 4 Nisan ile 12 Haziran tarihlerinde 20 ülkede 19 bin 224 kişi arasında gerçekleştirilen ankete göre, Türk halkın yüzde 57'si, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "dünya konularında doğrusunu yapacağına" çok ya da kısmen güveniyor. Güvenmeyenlerin oranı ise, yüzde 38. Dünya liderlerinden ABD Başkanı Obama konusunda bölünen Türk halkı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev dışında hiçbir bölge liderine güven duymazken, en az güven duyulan lider Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy oldu.

SARKOZY'E GÜVEN YOK
Ankete göre, halkın yüzde 45'i Obama'ya güvenirken, güvenmeyenlerin oranı yüzde 46 olarak belirlendi. Türk halkının yüzde 33'ü Ahmedinejad'a güveniyor, yüzde 48'i hiç veya pek güvenmediğini bildirdi. Yüzde 63 gibi yüksek bir oranının güven duymadığı Rusya Başbakanı Vladimir Putin'e güvendiklerini söyleyenler yüzde 15'de kaldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel'e Türklerin sadece yüzde 13'ü güvenirken, Türk halkının, en az güvendiği lider yüzde 7 ile Fransa Cumhurbaşkanı NicolasSarkozy oldu. Sarkozy'ye güvenmediğini söyleyenlerin oranı da yüzde 73. Türk halkının yüzde 47'sinin, Aliyev'e güven duyduğunu ifade ettiği ankete göre, Türklerin en az güvendiği bölge lideri Irak Başbakanı Nuri Maliki oldu. Maliki'ye güvenenlerin oranı yüzde 7'de kaldı.
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan Güvenilir, Sarkozy Değil
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.