Müzeciler Köşk'teydi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü dolayısıyla "Çankaya Sofrası"nda arkeolog ve müzecileri ağırladı.

GÜNCEL .
müzeciler köşkteydi

Çankaya Köşkü'ndeki öğle yemeğine, Topkapı Sarayı Müzesi Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, Sabancı Müzesi Müdîresi Nazan Ölçer, Sadberk Hanım Müzesi Müdîresi Hülya Bilgi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Orhan Düzgün, Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Işık, Japon-Anadolu Arkeoloji Enstitüsü Başkanı Dr. Sachihiro Omura, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü Kayseri İli Kocasinan İlçesi Kültepe Kazısı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam'ın davet edildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'in de katıldığı ve basına kapalı yenilen yemek ve sohbet, yaklaşık 2,5 saat sürdü.

ÇANKAYA'DAN AÇIKLAMA


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 18 Mayıs D ünya Müzeler Günü dolayısıyla arkeolog ve müzecilerle bir araya geldiği "Çankaya Sofrası"nda, Anadolu'nun kültürel envanter açısından zenginliği vurgulanarak, bu birikimin değerlendirilmesi ve dünyaya yansıtılması gereğine işaret edildi.

Zenginliğin tek başına yeterli olmadığının vurgulandığı yemekte, "bu birikimin çok iyi değerlendirilmesi ve dünyaya yansıtılması gerektiği görüşü" dile getirildi.

Yemeğe katılan konuklar, bu çerçevede karşılaşılan sorunları da Gül'e aktardı. Cumhurbaşkanı Gül de sorunların çözümü konusunda talimat verdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Müzeciler Köşk'teydi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.