Almanya'dan Katliam Yorumu

Bilge köyünde gerçekleştirilen kanlı saldırı, Türklerin yoğun olduğu Almanya'da da tartışılıyor.

GÜNCEL .
almanyadan katliam yorumu

Alman Der Tagesspiegel gazetesi, bu tür katliamlardan dolayı Türkiye'nin AB üyesi olamayacağı iddialarına tepki göstererek "Töre cinayetinden dolayı Türkiye'nin AB'ye ehil olduğunu tartışmaya başlarsak, AB'nin pek yakında üyesi kalmaması gerekir" diye yazdı. ABHaber tarafından yansıtılan değerlendirmesinde Der Tagesspiegel, Türkiye'nin AB üyeliği için ehil olup olmadığı şüphesiz defalarca tartışılabileceğini, ülkenin siyasi ve ekonomik bakımdan Avrupa'ya yakınlaşmasıyla ilgili bardağın yarısının dolu, yarısının boş mu olduğu şeklinde bir yaklaşım sergilenebileceğini belirterek şöyle devam etti:

"Fakat bu denli iğrenç bir katliamın bütün bunlarla ne ilgisi olabilir? Şimdi Avusturya'da çocuklara tecavüz edenler olduğu için bu ülke AB'den mi çıkarılsın? Acaba Avrupa'da meydana gelen çocuk tecavüzleri ve okullardaki kanlı baskınlar Avrupai katliamlar, kan davası gibi katliamlar da Avrupai olmayan katliamlar olarak mı değerlendiriliyor? Bu durumda İtalya'nın Sicilya'sında meydana gelen kan davaları yüzünden bu ülkenin de AB üyeliği sorgulanmalıdır. Mafya ile ilgili sorundan ise hiç bahsetmeye gerek yok! Türk Devleti kan davası sorununa yeterince ilgi göstermediği için suçlanabilir ve suçlanmalıdır. Ancak son yaşanan katliama benzer olaylar nedeniyle her defasında bir ülkenin Avrupa'ya ehil olup olmadığı tartışılmaya başlanırsa, AB'nin pek yakında üye ülkesi kalmaması gerekir."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Almanya'dan Katliam Yorumu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.