HDP destekçilerini açıkca itiraf etti: Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi dışında..

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, üç büyükşehir belediyesinde yapılan görevlendirmeleri AK Parti, MHP ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dışında savunan olmadığını ileri sürdü.

GÜNCEL .
hdp destekçilerini açıkca itiraf etti: ak parti, mhp ve vatan partisi dışında..

Kayyımlara AK Parti, MHP ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dışında Türkiye'nin tüm kesimlerinden tepkiler geldiğini savunan Kubilay, 31 Mart yenilgisini sindiremeyen iktidar bloğunun, halkın iradesine saldırarak intikam almaya çalıştığını iddia etti.

İktidarın meşruiyet krizine sürüklendiğini öne süren Kubilay, "HDP ile demokratik siyaset zeminlerinde mücadele edebilecek yetenekten ve birikimden, politikadan ve kapasiteden yoksun olan iktidar, yan yollara saparak HDP'yi kriminalize etmeye ve etkisizleştirmeye çalışıyor" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevden almalara ilişkin somut delillerle bir açıklama yapması gerektiğini belirten Kubilay, "HDP olarak, iktidarı bu kararı geri almaya, belediye başkanlarını görevlerine iade etmeye ve bu ülkenin alnına sürdükleri kara lekeyi temizlemeye çağırıyoruz. Bedia Özgökçe Ertan, Ahmet Türk ve Adnan Selçuk Mızraklı hala seçilmiş meşru eş belediye başkanlarımızdır. HDP olarak halkımızın gasbedilen siyasi iradesine sahip çıkacak ve belediyeleri kayyımlardan geri alacağız" ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git HDP destekçilerini açıkca itiraf etti: Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi dışında..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.