CHP'den dikkat çeken "erken seçim" açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yapmış olduğu açıklamada, Türkiye'nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini, bu yüzden erken seçim çağrısı yapmayacaklarını belirtti.

GÜNCEL .
chpden dikkat çeken erken seçim açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'dadüzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nınardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, erken seçim ile ilgili olarak "CHP olarak biz erken seçim çağrısı yapmayacağız." ifadesini kullanarak "İktidara zaman tanımak lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde;

"İktidara zaman tanınmalı"

"CHP olarak biz erken seçim çağrısı yapmayacağız. Çünkü Türkiye'nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini hepimiz kabul ediyoruz. Böyle bir ortamda seçime gitmeyi doğru bulmuyoruz. İktidar 'bu sorunu çözeceğim' diyor. Onlara zaman tanımak lazım. Gerçi 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama bu halden bakalım çıkaracaklar mı çıkaramayacaklar mı? Vatandaş bunu görmeli."

"Yangını söndürebiliyorlarsa söndürsünler"

"Vatandaş dönüp onlara şunu diyor: Sorunumuzu çözün. Sorunu çözemedikleri sürece, sorunu çözme konusunda iddialı olan bir başka partiye yüzünü dönüyor. Yerel yönetimlerde bize döndü. Şimdi bekliyoruz. Yangını söndürüyorlarsa buyursun söndürsünler. Hiçbir engel çıkarmıyoruz. Bu konuda parlamentoya yasa getiriyorsanız onu da destekleyeceğiz dedik. Ama getirdikleri yasa fakirin fukaranın sorununu çözen bir yasa değildi. Bir avuç batan şirkete yeniden kaynak vermeliydi. Sonrası gelecek, nasıl olsa bu ülkede bir seçim olacak biz bütün gerçekleri anlatacağız."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git CHP'den dikkat çeken "erken seçim" açıklaması!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.