Pervin Buldan 'Aileyi Parçalayan İstanbul Sözleşmesini' cahilce savunmaya devam ediyor

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında konuştu. Buldan, İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına ilişkin "Kadınların İstanbul Sözleşmesi'yle uğraşacağınıza gidin Okçuluk Vakfı'nızla uğraşın. Çok istiyorsanız avcı topluma geri dönebilirsiniz. Zaten iktidardan gittiğinizde eril zihniyetinizin gereği olarak bol bol okçuluk yaparsınız" dedi

GÜNCEL .
pervin buldan aileyi parçalayan istanbul sözleşmesini cahilce savunmaya devam ediyor

Grup toplantısında konuşan Pervin Buldan, son günlerde gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi hakkında çok yavan ifadeler kullandı.

-Kadınların kadın üniversitesi talebi yok, kadınların toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alan üniversite talebi var

-Kadınlar bu sözleşmeden asla geri adım atmayacaktır. Kadınlar olarak İstanbul'u 23 Haziran'da nasıl kurtadıysak İstanbul sözleşmesini de öyle sahipleneceğiz, gasp ettirmeyeceğiz.

-Kadınların İstanbul Sözleşmesi'yle uğraşacağınıza gidin Okçuluk Vakfı'nızla uğraşın. Çok istiyorsanız avcı topluma geri dönebilirsiniz. Zaten iktidardan gittiğinizde eril zihniyetinizin gereği olarak bol bol okçuluk yaparsınız.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Pervin Buldan 'Aileyi Parçalayan İstanbul Sözleşmesini' cahilce savunmaya devam ediyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.