Erdoğan: Milletimiz AK Parti'ye ve aynı ittifak içinde hareket ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi'ne "Durmak yok yola devam" demiştir

"Körfez'deki gerilimin geride bırakılması için elimizden geleni yapıyoruz"

GÜNCEL .
erdoğan: milletimiz ak partiye ve aynı ittifak içinde hareket ettiğimiz milliyetçi hareket partisine durmak yok yola devam demiştir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. S-400 meselesinin egemenlik haklarıyla ilgili olduğunu söyleyen Erdoğan, "Geri adım atmayacağız, önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz" ifadesini kullandı.

 

Çıkışta gazetecilere konuşan Erdoğan kabine revizyonuna ilişkin sorulara, "Dışarıdan dayatma ile kabine revizyonu olmaz" yanıtını verdi. Öte yandan Erdoğan, İstanbul seçiminin ardından Cumhur İttifakı kurduğu MHP lideri Devlet Bahçeli ile henüz yüz yüze görüşmediğini, telefonda görüştüklerini söyledi. 

Erdoğan'ın konuşmasından bölümler şöyle:

"Pazar günü yapılan İBB seçimi başkanlığının ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri var. Biliyorsunuz 31 Mart'ta sorunlar tespit edilmişti. Bunun üzerine YSK seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.

Binali Bey, İstanbul'da bürokrat olarak başladığı, vekil, bakan, başbakan, Meclis Başkanı olarak sürdürdü. İstanbul halkının taktiri bu şekilde gerçekleşti. Son seçim kimin kazandığının ötesinde milli iradenin üzerindeki şaibenin kalkması bakımından önemlidir.

İstanbul'da sahip olduğumuz 25 ilçe ile halkımıza en güzel hizmeti vermenin gayreti içinde olacağız. Yatırımlarımızı, hedeflerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Meclis için 4 yıllık, belediye için 5 senelik kesintisiz bir dönem bulunuyor. Siyasi anlayışımızda millete küsmek, darılmak, suçlamak yoktur.

Her alanda nerelerde eksiklik, kopukluk olduğunu tespit edeceğiz. Bu değerlendirme sonucunda atmamız gereken adımları atacağız. Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelerek kulağımızın üzerine yatma niyetinde değiliz.

Milletimizin sevgisine layık olmak için Allah ömür verdikçe çalışmaya devam edeceğiz.

"Milletimizle birlikte 'One minute' dedik"

Vesayet güçleri üzerimize geldiğinde çareyi milletimize sığınmakta aradık. Mücadeleye devam edecek gücü hep milletimizden aldık. Uluslararası alanda üzerime saldırdıklarında milletimizle birlikte 'One minute' dedik. Gezi olaylarında sokağı karıştırdıklarında milletimizle birlikte durdurduk.

Teröristlerin başını milletimizle ezdik. Aynı şekilde 15 Temmuz'da tanklarıyla, toplarıyla ülkemizi işgal etmeye kalktıkların milletimizle dur dedik.

"Yarın G-20 Zirvesi için Japonya-Çin ziyaretimiz var"

Kim ne yaparsa yapsın, milletimizle birlikte kararlıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Yarın G-20 Zirvesi için Japonya-Çin ziyaretimiz var. G-20'de ikili ilişkilerimizi konuşacağız. Bakanlarımızla birlikte orada bu gelişmeleri yoğun bir şekilde ele alacağız. Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemini önümüzde ay almaya başlıyoruz.

Türkiye kendi güvenlik konusunda baskılara boyun eğmek durumunda değildir. S-400 meselesi doğrudan egemenlik haklarımıza yönelik bir konudur, bundan geri adım atmayacağız.

BM Genel Kurulu'na katılacağız. Çok sayıda ikili görüşme gerçekleştireceğiz. Körfez'deki gerilimin geride bırakılması için elimizden geleni yapıyoruz. Dünya çapında İslam'a, Türklere yöneltilen politikalara karşı en gür sesimizi çıkarıyoruz.

"İmralı'daki terörist başının açıklamaları ciddi görüş ayrılıklarının ortaya çıktığının işareti"

İmralı'daki terörist başının son günlerde yaptığı açıklamalar ve bununla ilgili değerlendirmeler hep iç politikada da hem de bölge politikalarında ciddi görüş ayrılıklarının ortaya çıktığının işaretidir.

Dört arama-sondaj gemimizle birlikte Doğu Akdeniz'de çalışmalarımızı sürdürme süreci artarak devam ediyor.

"Terör koridorunu güvenlik koridoru haline getirmek istiyoruz"

Şu anda bildiğiniz gibi en önemli konu terör koridoru. Bu terör koridorunu güvenlik koridoru haline getirmek istiyoruz. Türkiye'de mültecilerde oralarda yerleşim imkânı sağlayalım.

Erdoğan'dan Merkel ve Trump'a: Laf ola beri gele

Trump güvenli bölge ifadesini kullandı ama mali desteği vermedi. Sayın Merkel'le de konuştum; bu projenin isabetli olduğunu söyledi ama herhangi bir gelişme olmadı. Laf ola beri gele. Ondan sonra herhangi bir şey yok. Sınırlarımız ötesindeki güvenli bölgeleri mümkün olduğunca genişletmeye çalışıyoruz. Bu fotoğraf içinde milletimiz 31 Mart ve 23 Haziran'da AK Parti ve MHP'ye durmak yok yola devam demiştir.

Erdoğan'dan Akşener'e: Sözde siyaset yapanlar...

Gece gündüz çalışmak suretiyle bu hedefe ulaşacağız. Ekonomi gündemimiz en üst sırada yer alacaktır. Maalesef Türkiye'de sözde siyaset yapan birileri eğitimde, ulaşımda, sağlıkta attığımız adımları küçümseme ile kendilerine prim yapmaya çalışıyor. Birileri Yüksek Hızlı Tren getirdiniz diye mi size oy verecek diyor. Ne kaldı, sen niye varsın o zaman? Siyasi kadrolar bu ülkede ne yapar? Bir vatandaşımızın tebriğini sizlere göstermek isterim. Sözde siyaset yapanlar, neyse isim vermeyeyim şimdi... (Sözlerini bitirmeyen Erdoğan, bir vatandaşın kendisine çektiği teşekkür videosunu izletti.) O da izlerse anlar.

 

Bu hanımefendi hâlâ anlayamadı. Dağları yüzlerce tünelle deldik, buralara geldik. Bir teşekkür etmesini bilin. Siz de geçmişte bakanlık makanlık da yaptınız, siz neden bunları yapamadınız? İşte kıskançlık çok kötü bir illet. İsteseler de istemeseler de biz bu yolları yapmaya devam edeceğiz. Yavuz Sultan Selim, Osmangazi Köprülerini yapmaya devam edeceğiz.

"Dengeli büyümeyi hedef alan bir program ortaya koyuyoruz, ekonomimiz yükselişe geçecek"

Esnafımızın, çalışanlarımızın hangi sıkıntıları yaşadığını gayet iyi biliyoruz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indirmeye çalışıyoruz. Türkiye'nin üretimdeki ve insan gücündeki potansiyelini bilenler ülkemize yönelik saldırıları istikrara yoğunlaştırıyor. Biz de tedbirlerimizi buna göre alıyoruz. Dengeli büyümeyi hedef alan bir program ortaya koyuyoruz. Ekonomimizin yükselişe geçtiğini göreceğiz.

Merkez Bankası döviz rezervlerimiz yeniden 100 milyar dolar seviyesine yaklaştı. Ülke risk primimiz geriliyor. Güven endesklerinin hepsinde olumlu yönde yükseliş gözüküyor. İhracat ve turizm sektöründeki olumlu yükseliş sürüyor. Cari fazla vermeyi bekliyoruz.

Mart ayından itibaren artıya geçmeye başladık. Uluslararası yatırımcıların ülkemize ilgisi artarak sürüyor. Türkiye'yi bölgesel krizler ve iç politika üzerinden sıkıştırmaya çalışanlara fırsat vermiyoruz.

Yargı reformu stratejisini açıkladık. Yeni askerlik sistemi başta olmak üzere TBMM gündeminde pek çok reform düzenlemesi var.

"Yeni askerlik sisteminin şimdiden hayırlı olsun"

Milli Savunma Bakanı dün MHP, İyi Parti ve CHP Genel başkanlarını ziyaret etti. Nerede, ne tür bir sıkıntı varsa Savunma Bakanı'ndan dinlediler. Yeni askerlik sisteminin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Bizim dünyamızda ayrımcılık, ötekileştirme anlayışına kesinlikle yer yoktur. Lafla kucaklama olmaz, icraatla olur. Bunu biz yaptık. Doğu, Güneydoğu malum parti dışında biz olduk. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görerek ülkemizi büyüttük, güçlendirdik, zenginleştirdik. Birileri tweet'ler atıyor. Biz neyi getirmedik ki! Bunlarda göz var ama görmüyor. Diyarbakır'ı, Siirt'i gezin. Birileri orada okullarınızı, camilerinizi yakar yıkarken, terör estirirken buraları saldırılardan kim oldu? Biz koruduk. Biz Kürt kardeşlerimizi bir kenara koysaydık birileri gibi oralara gitmezdik. Bu vatan bizim.

Hiçbir ayrımcılık yapmadan gönül köprülerimizi güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Milletimiz bize ne işaret ediyorsa oraya gideceğiz. Zor da olsa kendi hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz. Mesaimizi faydasız çatışmalarda harcamak yerine 2023 vizyonlarını evlatlarımıza bırakmak için çalışacağız. Birikimi olan, çabası olan herkesin yanında yer alacağız. Her olumlu girişime nasıl destek verdiysek bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü biz bu ülkeyi seviyoruz. Çünkü biz bu millete aşığız. Sevginin çözemeyeceği düğüm, aşkın aşamayacağı engel yoktur.

Türkiye bu seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ni tamamlamıştır. Uygulamanın yerleşmesi zaman alacaktır. Yeni yönetim sisteminin geliştirilmesi için kapsamlı bir çalışma başlattık. Sonuçları da milletimizle paylaşacağız. Milletimize yeni yönetim sistemine verdiği destek için şükranlarımızı sunuyorum."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan: Milletimiz AK Parti'ye ve aynı ittifak içinde hareket ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi'ne "Durmak yok yola devam" demiştir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.