Tarihi buluşma öncesi mide bulandıran detaylar!! İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu arasında otel odasında gizemli görüşme..

Türkiye 17 yıl aradan sonra bir demokrasi şölenine hazırlanıyor derken, Nagehan Alçı'nın dün ortaya attığı iddia ile bir kez daha sarsıldı..

GÜNCEL .
tarihi buluşma öncesi mide bulandıran detaylar!! ismail küçükkaya ve ekrem imamoğlu arasında otel odasında gizemli görüşme..

Dün akşam Habertürk canlı yayınında Nagehan Alçı'nın ortaya attığı iddia ile Türkiye çalkalandı. Alçı, güvendiği kaynaktan aldığı bir duyumu ifade ederek Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın tarihi buluşmadan 1-2 gün önce bir otelde baş başa görüştüklerini ve bu görüşmeye tanıklık edenlerin olduğunu söyledi. Konunun içeriğini bilmediğini söyleyen Alçı, bu iddiayı gündeme taşıdığı andan itibaren sosyal medya bununla yankılandı.

2. ağızlardan gelen yalanlamaların ardından, bir takım kişilerin olayın görüntüleri olduğu ve yakın zamanda bu görüntülerinde servis edileceği tarzı açıklamalarından sonra, Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun'dan açıklama geldi.

Odatv'ye konuşan Ongun;

“Çarşamba akşamı, İsmail Küçükkaya bizi aradı. Yayının formatına dair bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti. Biz de Perşembe günü Taksim’deki The Marmara Hotel’de ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı bir basın toplantısı gerçekleştireceğimizi, o toplantı sonrası görüşebileceğimizi ilettik. O gün o otelde buluştuk. Ekrem İmamoğlu, Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin ve ben o buluşmada vardım. Küçükkaya bize 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını ve formatın nasıl olacağını anlattı. Bu çizgide yapılan görüşme sonrası, İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini, belirtti. Kendisi dönmeyince, Cumartesi günü ben aradım İsmail Küçükkaya’yı. Küçükkaya da Binali Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve Yıldırım’ın da ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti. Engin Altay ve Mahir Ünal da bu görüşmelerin olacağını biliyordu. Nagehan Alçı’nın sanki gizemli bir olaymış gibi deklare ettiği buluşma budur.”  ifadelerini kullandı.

Ancak kamuoyun bu açıklamalarla tatmin olmadı. Ak parti tarafından henüz üst düzey bir açıklama yapılmamış görünüyor. 

Fakat bu noktada insanların kafasını kurcalayan konu, saniye hesabı yapıp sürekli şeffaflık vurgusundan bahseden İsmail Küçükkaya, böylesi gergin bir ortamda 17 yıl aradan sonra yapılan bu görüşme öncesinde yaptığı gizli buluşmanın varabileceği şaibeden habersiz olabilir mi? Burda operasyon kime ve ne amaçla yapılıyor? 

Ekrem İmamoğlu'nun bir kaç gün önce ortaya attığı, Binali Yıldırım soruları istedi iddiası da aynı doğrultuda şimdi sosyal medyada acaba dikkatleri başka yöne çekmek için yapılan bir hareket miydi şeklinde tartışılıyor.

''Kendi moderasyonluğunu öve öve bitiremeyen Küçükkaya, böyle bir görüşmeyi Nagehan Alçı ortaya attıktan sonra ''Ne var bunda'' edasıyla aktararak neyi amaçlıyor. Bunun suyu bulandırmak olduğunun farkında değil mi'' ifadeleri en çok yazılanlar arasında yer alıyor.

Bu noktada kimi çevrelerde ise Devlet Bahçeli'nin Küçükkaya çıkışı hatırlatılarak, ''Gene haklı çıktı'' sözleri sarfediliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tarihi buluşma öncesi mide bulandıran detaylar!! İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu arasında otel odasında gizemli görüşme..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.