Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun Katılacağı Canlı Yayının Sunucusu Belli Oldu..

Günlerdir tartışılan canlı yayın programında sona gelindi. Mahir Ünal ve Engin Altay'ın yaptığı görüşmeler sonucusunda programın 16 Haziran 2019'da ortak canlı yayında yapılmasına karar verildi..

GÜNCEL .
binali yıldırım ve ekrem imamoğlunun katılacağı canlı yayının sunucusu belli oldu..

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay İstanbul'da, basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu ve Yıldırım 16 Haziran 2019'da ortak canlı yayınınında karşı karşıya gelecek, moderatör ise İsmail Küçükkaya olacak. 

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak yayın için AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay İstanbul'da, basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu ve Yıldırım 16 Haziran 2019'da ortak canlı yayınınında karşı karşıya gelecek, moderatör ise İsmail Küçükkaya olacak. 

6 maddelik protokol

AKP ve CHP'nin canlı yayına ilişkin anlaştığı 6 maddelik protokol şöyle:

1- Cumhur İttifakı adayı Sayın Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00'da canlı yayında bir araya geleceklerdir.

2- Canlı yayın tüm kanallara açık ortak yayınla yapılacaktır.

3- Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacaktır.

4 - Moderatör her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracaktır.

5 - Canlı yayın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nden gerçekleştirilecektir.

6 - Canlı yayın AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, planlanan yayın için bayram öncesi yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ikinci kez yine telefonda görüştü. Yapılan değerlendirmeler neticesinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda ortak açıklamada Ünal, "Mutabık kaldığımız protokolü sizinle paylaşacağız. 23 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olmasını istiyoruz. 16 Haziran 2019 Pazar günü canlı yayında bir araya gelecek. Tüm kanallarda yayınlanacak şekilde olacak. Moderatör İsmail Küçükkaya olacak." dedi. 

Engin Altay, "Küçükkaya eşit süre ve eşit soru ilkesi şeklinde gerçekleşecek. Canlı yayın İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak" ifadesini kullandı. 

İmamoğlu rakibi Yıldırım'a başarılar diledi

Programın detaylarının duyurulmasının ardından İmamoğlu sosyal medya hesabından 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de @KucukkayaIsmail moderatörlüğünde sizinle İstanbul’u tüm yönleriyle konuşmaktan büyük keyif alacağım. Başarılar dilerim" diye paylaşımında bulundu. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun Katılacağı Canlı Yayının Sunucusu Belli Oldu..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.