İBB adayı Binali Yıldırım'dan İsmailağa Cemaati'ne ziyaret

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, bir grup kurmaylarıyla beraber İsmailağa Cemaatine ziyarette bulundu..

GÜNCEL .
ibb adayı binali yıldırımdan ismailağa cemaatine ziyaret

AKP'nin başvurusuyla YSK tarafından iptal edilen ve tekrarı 23 Haziran'dan yapılacak olan İstanbul seçimleri için çalışmalarını sürdüren Binali Yıldırım, dün akşam saatlerinde İsmailağa cemaatin önde gelenleriyle sohbet etti.

Ziyaret, cemaatin web sitesinden duyuruldu. Yıldırım'ın ziyaretine eski bakanlardan Mehdi Eker, Fatih Belediyesi eski Başkanı Mustafa Demir ve İBB Genel Sekteri Hayri Baraçlı da eşlik etti.

Cemaatin duyurusunda, "Binali Yıldırım ve Mehdi Eker Beyefendiler bugün (29 Mayıs 2019) teravih namazını İsmailağa Camii’nde eda ettiler" dendi.

 

Gazeteci İsmail Saymaz, ziyarete dair kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Saymaz, "Tarikatın sitesinde bu ziyaret duyurulduğu halde Binali Yıldırım’ın Twitter hesabında paylaşılmamış" dedi.

 

Fatih Portakal'dan tepki

Yıldırım'ın ziyaretine gazeteci Fatih Portakal'dan tepki geldi. Portakal Twitter'dan, Hâlâ tarikatlardan cemaatlerden medet umanlar var" diyerek tepkisinin devamında şunları kaydetti:

 

"Aslında değişmeyen ülke gerçeği. Ne var ki bu zemini hazırlayan yine siyasetçinin kendisi. Bu fotoğraf ve o söz: 'TC şeyhler, dervişler, müridler memleketi olamaz”

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İBB adayı Binali Yıldırım'dan İsmailağa Cemaati'ne ziyaret
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.