Son Dakika: YSK'da toplantı bitti, gerekçeli karar bugün açıklanmayacak

Yüksek Seçim Kurulu'nda toplantı bitti. İptal edilen İstanbul seçimlerinin gerekçeli kararı bugün açıklanmayacak.

GÜNCEL .
son dakika: yskda toplantı bitti, gerekçeli karar bugün açıklanmayacak

Yüksek Seçim Kurulu iptal edilen İstanbul seçimlerinin gerekçeli kararını bugün açıklaması bekleniyordu. YSK son dakika kararla 200 sayfayı bulan kararını açıklamayı erteledi ancak karar başka bir gün açıklanacak.  

Seçimlerin yenilenmesine muhalefet eden ve 'ret oyu kullanan 4 üye, 7 üyenin yazdığı gerekçede bazı yeni hususlara cevap vermek için ek süre talep etti. Muhalif üyelerin yazım işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai kararın açıklanması bekleniyor.

Karara muhalif olan üyelerin muhalefet şerhlerini yazmalarının ardından kararın kamuoyu ile paylaşılacağı açıklanmıştı. Ancak kararın açıklanma tarihi ertelendi.  Gerekçeli kararın 200 sayfanın üzerinde olduğu açıklanmıştı. 

YSK İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili açıkladığı kısa kararında; “bir kısım sandık kurullarının, ilçe seçim kurullarınca kanuna aykırı oluşturulması ve bu hususun da seçim sonucuna müessir olması” nedeniyle iptal kararı verildiğini açıklamış, yani kamu görevlisi olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin yasaya aykırı bir şekilde görevlendirilmesini iptal gerekçesi saymıştı.

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Son Dakika: YSK'da toplantı bitti, gerekçeli karar bugün açıklanmayacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.