Abdullah Gül'e 2007'yi hatırlatan Bahçeli: AKP'ye vefasızlık yapıyor, MHP'nin politikasına hiç olmazsa saygı duysun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminin iptaline tepki gösteren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirdi. Gül'ün '367' hatırlatmasına tepki gösteren Bahçeli, "AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasına hiç olmazsa saygı duysun" dedi.

GÜNCEL .
abdullah güle 2007yi hatırlatan bahçeli: akpye vefasızlık yapıyor, mhpnin politikasına hiç olmazsa saygı duysun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün kişisel Twitter hesabında "Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız '367 Kararı' karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız" paylaşımında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirdi.

​Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Abdullah Gül'ün mesajını okudum, 367 ile ilgili o dönemki Yargıtay Başsavcısı ile aynı çukura girmeleri inandırıcı değil. 367 tezini ortaya koyup kendi cumhurbaşkanlığını engellemeye çalışan bir zatın görüşünü dile getirip, üzüntü yaşadığını söylemek doğru değildir" dedi.

2007 yılında verdikleri destekle Gül'ün Cumhurbaşkanlığı görevine gelmesinin önünü açtıklarını hatırlatan Bahçeli, "AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasına hiç olmazsa saygı duysun. O kadar" ifadesini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Abdullah Gül'e 2007'yi hatırlatan Bahçeli: AKP'ye vefasızlık yapıyor, MHP'nin politikasına hiç olmazsa saygı duysun
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.