Mansur Yavaş'tan EYT mağdurları için yönetmelik değişikliği talimatı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EYT mağdurları için beklenen haberi verdi. Yavaş seçimler öncesi verdiği Emeklilikte Yaşa Takılanlar sözü için harekete geçti.

GÜNCEL .
mansur yavaştan eyt mağdurları için yönetmelik değişikliği talimatı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 mart yerel seçimleri öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için verdiği sözü yerine getirerek belediyede sağlık ve sosyal ihtiyaçların karşılaması için hukuk müşavirliğine talimat verdi.

Yavaş yerel seçim öncesi, EYT mağdurları için sağlık ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağına dair söz vermişti. 

EYT MAĞDURLARI İÇİN YÖNETMELİK TALİMATI

Hukuk müşavirliğine resmi bir yazı gönderen Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Sosyal Yardım Yönetmeliği'nde değişikliğin yapılmasını istedi. 
 

Yavaş’ın, hukuk müşavirliğine gönderdiği yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal devlet ve sosyal belediyeceliğin de bir gereği olarak; 5510 sayılı SSGSS, 5534 Sayılı Emekli Sandığı Kanunu BAĞ-KUR kanunlarında genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanamayan kişilere hane bazında her türlü sosyal yardım ile hastane masrafları ve ilaç bakım giderleri bakımından desteklenmesi, sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek adına rehberlik hizmetlerin sunulması ve 5510 sayılı kanunla belirlenen genel sağlık sigortası prim desteğinin 01.01.2020 tarihinden sonra kalkması halinde bu yardımların belediye bütçesinden ayrılan ödeneğe göre karşılanması hedeflenmiştir.”

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mansur Yavaş'tan EYT mağdurları için yönetmelik değişikliği talimatı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.