EYT mağduru cezayı sandıkta kesti

İstanbul’da oy kullanan bir EYT mağdurunun kullandığı oy dikkat çekti. Geçersiz oyların sayımı sırasında ortaya çıkan oy pusulasında AKP’nin adayı Yıldırım’ın altında EYT yazdığı görüldü.

GÜNCEL .
eyt mağduru cezayı sandıkta kesti

İstanbul’da geçersiz oyların sayımı sırasında ortaya çıkan bir oy pusulası dikkat çekti. Oy pusulasında AKP’nin adayı Binali Yıldırım için mühür basılan kısımda ‘EYT’ yazıldığı görüldü.

56451957_2265435387067876_9105069765436637184_n.jpg

Yerel seçim sürecinde AKP iktidarının EYT mağdurlarının sorunlarının görmezden gelinmesi tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı bir açıklamada  “Vatanseversek, milletimizi seversek ne için erken emeklilik diyoruz? Çalışıyorsun, çalıştığın yerde çalışmana devam et. Maaşın sürekli zaten orada artıyor, artmaya devam edecektir. Boşta kalmaktansa orada çalış. Ne için ayrılmayı, ne için emekli olmayı düşünüyorsun?" demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise EYT sorunu ile ilgili "Seçime 10 gün kala böyle popülist bir politika da uygulanmaz. Sabırlı olmaları lazım, Türkiye'nin gerçeklerini gözönüne almak lazım." açıklamasında bulunmuştu.

 

 

 

Kaynak:Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git EYT mağduru cezayı sandıkta kesti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.