Erdoğan: Açık ara birinci partiyiz

Türkiye'nin 31 Mart seçimlerini demokratik bir olgunluk içinde tamamladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti olarak, tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hep olduğu gibi yine açık ara birinci parti olarak çıktık. MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk" dedi.

GÜNCEL .
erdoğan: açık ara birinci partiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerden sonra ilk açıklamasını yaptı. Sözlerine "Seçimleri demokratik olgunlukla tamamladık" diyerek başlayan Erdoğan, AK Parti'nin bazı şehirlerde kaybettiğini belirterek, "Her kazanç ve kayıp demokrasinin bir sonucudur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir" dedi.

Erdoğan, "Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek ve buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Beka konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum" diyen Erdoğan, "Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Bu onurlu duruşları sebebiyle 81 vilayetimizdeki her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Erdoğan, bir sonraki seçimlerin Haziran 2023'te düzenleneceğini hatırlatarak, "Bir başka ifadeyle önümüzde 4,5 yıla yakın kesintisiz bir icraat dönemi var. Artık sık sık seçimlerle iç içe olmayacağız. Şimdi hep önümüze bakacağız. Ve Türkiye'de ekonomisiyle, siyasetiyle özellikle savunma sanayii ile yatırımlarla nasıl meşgul olacağız? Buna odaklanacağız, adımlarımızı atacağız" dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan: Açık ara birinci partiyiz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.