Binali Yıldırım'a yanıt verdi: Müsaade etmeyeceğiz

Binali Yıldırım'a yanıt veren İbrahim Bakşiş, "Ayasofya’ya yaptığınız hürmetsizliği Süleymaniye’ye yapmanıza müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL .
binali yıldırıma yanıt verdi: müsaade etmeyeceğiz

AKP ve MHP ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın iletişim ofisinden dikkat çeken bir paylaşımda bulunuldu.

‘Binali Yıldırım İletişim Ofisi’ isimli hesaptan yapılan paylaşımda Yıldırım’ın seçimi kazanması halinde tarihi yarımadadan kayıtsız binaların kaldırılacağı ve bölgenin yayalaştırılacağı ifade edildi. Söz konusu paylaşımda “Tarihî yarımadayı çok önemsiyoruz. Burayı yurt içi ve dışından gelen misafirlerimizin beğenisine açacak çalışmalar yapacağız. Kayıtsız binaları kaldıracağız ve o bölgeyi yayalaştırarak aslına göre düzenleyip açık hava tarih ve kültür müzesine dönüştüreceğiz” ifadeleri kullanıldı.

İBRAHİM BAKŞİŞ’TEN BİNALİ YILDIRIM’A YANIT

Saadet Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı İbrahim Bakşiş, ‘Binali Yıldırım İletişim Ofisi’nden yapılan paylaşıma yanıt verdi.

Yıldırım’ın ‘Tarihi Yarımada’ ifadesine tepki gösteren Bakşiş, “Şehid kanı ile alınan Fatih'i ‘yabancılar beğensin’ diye insansızlaştırma planınızı uzun süredir takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Fatih’in Fatih Sultan Mehmed hazretlerinin emaneti olduğunu kaydeden Bakşiş, "Fatih, Sultan Fatih’in emanetidir. Ayasofya’ya yaptığınız hürmetsizliği Süleymaniye’ye yapmanıza müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Saadet Partisi Fatih Belediye Başkan Adayı İbrahim Bakşiş’in paylaşımları şu şekilde:

Sn Binali Yıldırım, ismini “Tarihi Yarımada” olarak Bel. Meclisinden geçirmek istediğiniz FATİH ilçemizin her karış toprağı şehid kanlarıyla 1453 yılında alınmıştır. Şehid kanı ile alınan Fatih'i ‘yabancılar beğensin’ diye insansızlaştırma planınızı uzun süredir takip ediyoruz

1 Nisan’da Fatih’te Saadet Belediyeciliği başlayacak ve tüm yanlış planların karşısında bizi bulacaksınız. Fatih, Sultan Fatih’in emanetidir. Ayasofya’ya yaptığınız hürmetsizliği Süleymaniye’ye yapmanıza müsaade etmeyeceğiz.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Binali Yıldırım'a yanıt verdi: Müsaade etmeyeceğiz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.