Albayrak: "Seçim sonrası önümüz çok açık"

Bakan Albayrak, “Enflasyonda Eylül’de tek haneyi görmemiz mümkün. 31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun, seçim sonrası önümüz çok açık. Nisan ayıyla birlikte yol haritasını açıklayacağız” dedi.

GÜNCEL .
albayrak: seçim sonrası önümüz çok açık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2 haber kanalının ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Albayrak, 2003 yılından itibaren Türkiye’nin iç ve dış müdahale süreci yaşadığını iddia ederek, “Muhtemelen yaz aylarında cari açıkta çok pozitif süreçler yaşayacağız. Gıdada tanzim satış sürecini doğuran spekülatif atağa rağmen, enflasyonda Eylül’de tek haneyi görmemiz mümkün. 31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun, seçim sonrası önümüz çok açık. Seçimlerle kesintiye uğramayacak bir sürece giriyoruz. Atılacak adımlar hazır. Önümüzdeki hafta bir kısmını paylaşacağız. Nisan ayıyla birlikte yol haritasını açıklayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“MART’TA İSTİHDAM ARTIŞI SAĞLADIK”

Türkiye ekonomisinin her geçen gün kırılganlıklarını geride bırakacak seviyede güçlü adım attığını vurgulayan Albayrak, “Mart ayının 20 gününde teşvik mekanizmalarıyla birlikte ciddi bir istihdam artışı gözlemledik. 2019’u beklentilerin üzerinde kapatıp, 2020’de Türkiye’nin potansiyeli olan büyüme rakamlarına ulaşacağız. Yaz aylarında cari açıkta çok olumlu süreçleri yaklayacağız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Albayrak: "Seçim sonrası önümüz çok açık"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.