Selvi: Erdoğan ile Bahçeli’nin ilk ortak mitinginden izlenimler

CUMHURBAŞKANI Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhur ittifakının ilk ortak mitingini CHP’nin kalesi olarak bilinen İzmir’de yaptılar. Birçok önemli mitinge ev sahipliği yapan Gündoğdu Meydanı bu kez Erdoğan ile Bahçeli’yi aynı kürsüde ağırladı.

GÜNCEL .
selvi: erdoğan ile bahçeli’nin ilk ortak mitinginden izlenimler

MHP Lideri Devlet Bahçeli meydana daha önce gelmişti. Kürsüye çıkmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişini bekledi. Mitingin yapıldığı meydan öğle saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Siyasette bir İzmir klasiği olarak mitingi izlemek üzere deniz yoluyla gelenler vapurlarla, motorlarla sahilde yerlerini almışlardı. Mitingi Hürriyet İzmir Temsilcisi Deniz Sipahi ile birlikte izledik. Erdoğan’ın 24 Haziran mitingini izleme fırsatım olmamıştı. İzleyen meslektaşlarımız kalabalığın 24 Haziran’ın bir tık üstünde olduğunu söylediler.

Meydanda Erdoğan ile Bahçeli’yi birlikte gösteren posterler asılmıştı. Meydanda parti bayrakları yoktu. Sadece Türk bayrakları vardı. Liderlerden önce cumhur ittifakının İzmir büyükşehir belediye başkan adayı Nihat Zeybekci çıktı kürsüye. Zeybekci, rakibi Tunç Soyer’e ilk kez bu kadar sert bir dille yüklendi.

BAHÇELİ’DEN İNCE MESAJLAR

İlk konuşmayı Bahçeli yaptı. MHP Lideri kürsüye “Ölürüm Türkiyem” müziğinin eşliğinde çıktı. Erdoğan, Bahçeli’nin konuşmasını sonuna kadar takip etti. Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanım” diye başladı konuşmasına, meydana dönerek “Cumhurunuz kutlu olsun” diye devam etti. Yerel seçimlerde “İzmir’in dağlarında çiçekler açacağını” söyleyen MHP Lideri, CHP’ye “İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin” diye seslendi.

Bahçeli, babası 12 Eylül’de MHP davasına bakan CHP’nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayı olan Tunç Soyer’e ismini vermeden yüklendi. “İzmir, 12 Eylül mirasçılarına sırtını dönmelidir”dedi. Yeni Zelanda’da yaşanan katliamı hatırlatan Bahçeli, “Beka sorununu göremeyen çapulcular nasılsınız, iyi misiniz?” diye seslendi.

MHP Lideri 20 dakika süren konuşmasından sonra kürsüden indi ama meydanda kalarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kürsüye çıkmasıyla birlikte meydandaki coşku arttı. Erdoğan konuşmasına “güzel İzmir” diyerek başladı. Konuşmasını “İzmir Mustafa Kemal’in, Menderes’in, Özal’ın gözde şehriydi. Bizde İzmir’i Allah’ın izniyle çok seviyoruz” diye sürdürdü. Çok önem verdikleri için Bahçeli ile ilk ortak mitingi İzmir’de yaptıklarını söyledi. “Bahçeli ile birlikte ülkemizin önüne konulan tuzakları boza boza ilerliyoruz” dedi.

ERDOĞAN’DAN HAYAT TARZINA GÜVENCE

İzmir söz konusu olunca yaşam tarzı önemli. Erdoğan da konuşmasında İzmirlilere yaşam tarzı konusunda güven vermeye özen gösterdi. “AK Parti 17 yıldır iktidarda, bunların söylediği hangi korkuları doğru çıktı? Biz kimsenin giydiğine, yediğine, içtiğine karıştık mı?” diye sordu. Cevabı yine kendisi verdi: “17 yıldır iktidardayız. Hanım kardeşlerimiz burada en güzel cevabı verecek. Kimsenin ne giydiğine, ne yediğine, ne içtiğine karıştık mı?”

Devamını Oku

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Selvi: Erdoğan ile Bahçeli’nin ilk ortak mitinginden izlenimler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.