Erdoğan’ın Haçlı Seferlerini öven ifadeleri yeniden gündemde

Partisinin Antalya mitinginde “Antalya böyle dik durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu aramıza giremez” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haçlı Seferleri ile ilgili övgü dolu ifadeleri yeniden gündeme geldi.

GÜNCEL .
erdoğan’ın haçlı seferlerini öven ifadeleri yeniden gündemde

Yerel seçim öncesi düzenlenen Antalya mitinginde " İzmir 31 Mart'ta yeni bir sayfa açacak. Antalya dik durdukça, hiçbir Haçlı bozuntusu Türkiye'nin yükselişinin önüne geçemez" şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haçlı Seferleri hakkında Başbakan olduğu dönemde yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Erdoğan, o dönem yaptığı konuşmada Haçlı Seferleri’ni öven ifadeler kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde yaptığı bir konuşmada Haçlı Seferleri ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tarih boyunca doğu ile batıyı, Müslümanlar ile Hristiyanları ayrıştıran en büyük çatışmaların Haçlı Seferleri olduğu iddia edildi. Haçlı Seferleri aynı zamanda tüm bu tarafların birbirini tanıdığı, birbiri ile iletişime geçtiği, birbiri ile ittifaklar kurduğu, en önemlisi de çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişlerde bulunduğu dönemlerdir.”

Haçlı Seferleri hakkında övgü dolu ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginde ise “Antalya böyle dik durdukça hiçbir Haçlı bozuntusu aramıza giremez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan’ın Haçlı Seferlerini öven ifadeleri yeniden gündemde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.