Bülent Arınç, Manisa’yı karıştırdı: MHP’liler alanı terk etti

Manisa Yunus Emre ilçesinde Çamlık Kültür ve Taziye Evi açılışına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yaptığı açıklama MHP’lileri kızdırdı. Arınç'a tepki gösteren MHP'liler alanı terk etti.

GÜNCEL .
bülent arınç, manisa’yı karıştırdı: mhp’liler alanı terk etti

AKP'li Yunus Emre Belediyesi'nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi'nin açılışına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nda krize yol açan açıklamalarda bulundu. Arınç, AKP'li Çerçi'yi ‘tanıdığım en başarılı belediye başkanı' diye tanıtırken ittifak ile ‘kaymaklı baklava' olan Manisa'daki AKP-MHP'li belediye başkanlarının geçmişteki husumetlerini hatırlattı.

Arınç, açılış konuşmasında şunları söyledi:

"Geçtiğimiz 5 yıl içinde büyükşehir belediye başkanı arkasını dönüp gidiyordu. Bizim Çerçi yüzünü dönse arkasına denk geliyor o da arkasını dönüyordu. Ama şimdi artık birbirlerine yüzlerini döndüler. Can ciğer kuzu sarması oldular. Maşallah geçmişten beri ne kadar da birbirlerine severlermiş! Şimdi anlıyoruz.

MANİSA'DAN AYAĞINI ÇEKSİN, İZMİR'E GİTSİN

Şimdi Çerçi ile büyükşehir belediye başkanı el ele verecekler, Horozköy'e hizmetin kaç misli gelir hesap edin. Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz. 5 sene, 365 gün 1.500 günden fazla. Biz yarınımızı bilmiyoruz. Her şeyimiz Allah'ın elinde. Ama bundan sonrası inşallah Mehmet Çerçi için büyükşehir belediye başkanlığı olmalı diye gönlümden de geçiriyorum. Ohh, bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP'li Cengiz Ergün'ü kast ediyor) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir'e büyükşehir belediye başkan adayı olsun. Manisa'dan çeksin ayağını artık. Manisa'da gerileme olursa kulağını çekeceğiz de mi? Niye yapmadın diye soracağız, niye burada bir eksiğin var diyeceğiz. Niye geride kaldın diye hesap soracağız. Bizim geleneğimizde hesap sormak var. Bak bu Horozköy'ün ihtiyarları bu işi çok iyi bilirler. Hay mübarekler."

Eski TBMM Başkanı ve AKP'li Arınç'ın yaptığı bu açıklama alanda bulunan MHP’liler tepki gösterdi. Bazı MHP’liler Arınç, konuşurken konuşma alanından ayrıldı.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bülent Arınç, Manisa’yı karıştırdı: MHP’liler alanı terk etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.