Yavaş'tan ilginç çıkış: Bir daha aday olursam Nijeryalı olacağım

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, "Şimdi de Makedon olduk biliyorsunuz. Bir daha aday olmam da olursam 'Nijeryalı' falan diyecekler" diyerek hakkında yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

GÜNCEL .
yavaştan ilginç çıkış: bir daha aday olursam nijeryalı olacağım

İYİ Parti'nin destek verdiği CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçim çalışması kapsamında Karaşarlar Derneği'nin düzenlediği organizasyona katıldı. Yavaş, derneğe 3'üncü kez geldiğini ifade ederek her seçim döneminde kendisini destekleyen Karaşarlılar'a teşekkür etti.

"BİR DAHA ADAY OLMAM DA OLURSAM NİJERYALI DİYECEKLER"

Eskişehir Belediyesi'nin halk ekmeklerde süt satmaya başladığını, bunu söyleyince rakibi Mehmet Özhaseki'nin 'Böyle çayla, sütle olmaz bu işler' diyerek güldüğüne işaret eden Yavaş, Bir de 'çay dağıtıyorum' diye benimle dalga geçti. Bir baktık çayı Cumhurbaşkanı dağıtıyor dedi. Yavaş, 2009'da aday oldum, Sabah Gazetesi şöyle yazdı; 'Beypazarı'nın çöplüğü bile turist çekiyor'. Biz aday olduk Karayalçın ve Gökçek vardı. İlk başta 'Mansur Bey iyi adamdır' diyorlardı, oylarımız artınca ilk iş Beypazarı'nın çöplüğünü çekip Sabah Gazetesi'ne haber yaptırmak oldu. Arkası geldi, 'Mansur Yavaş genel başkan olacak' deyip ortalığı karıştırdılar. Son gün de 'Gökçek gidecek sol gelecek' diye bir şey yayınladılar. 2014'te aynı şeyleri yaptılar, hatta fiili saldırıya bile uğradık İvedik'te. Bu seçimde aday olduk. Anket yaptırdılar. 'Nereden bu Mansur Yavaş oy sağlıyor' Hatırlıyorsunuz 2009'da Erzurumlu dediler, 2014'te Tuncelili, Sivaslı dediler. Şimdi de Makedon olduk biliyorsunuz. Bir daha aday olmam da olursam 'Nijeryalı' falan diyecekler, gezdiriyorlar bizi" diye konuştu.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yavaş'tan ilginç çıkış: Bir daha aday olursam Nijeryalı olacağım
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.